Новини » Економіка 12 листопада, 2018, 14:23
Позов «Газпрому» щодо транзиту та позов «Нафтогазу» щодо тарифу об’єднали
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма об’єднав в одну справу позов «Газпрому» щодо розірвання транзитного контракту через Україну і позов «Нафтогазу України» щодо перегляду тарифу на 12 мільярдів доларів.

Про це повідомив «Газпром» в меморандумі нового випуску єврооблігацій, передає Інтерфакс-Україна.

У березні 2018 року «Газпром» запропонував «Нафтогазу України» «відновити баланс інтересів», порушений рішенням арбітражу щодо контракту на транзит (він зобов’язав російську сторону виплатити 4,7 млрд доларів штрафу за недозавантаження української ГТС).

Після провалу цих переговорів, «Газпром» подав позов щодо розірвання транзитного контракту. «Нафтогаз» 22 травня представив свою відповідь і свої міркування щодо умов поставок і транзиту.

Крім того в липні «Нафтогаз» подав позов до Стокгольмського арбітражу з вимогою переглянути ставку тарифу на транзит з 18 березня 2018 року і вимогою від «Газпрому» приблизно 11,6 млрд доларів за період з 18 березня 2018 року по 31 грудня 2019 року (термін закінчення контракту). «Газпром» 14 серпня представив свою відповідь на ці вимоги.

Арбітраж 6 вересня вирішив об’єднати обидва позови в одну справу, пише «Газпром».

Графік слухань по об’єднаній справі поки що неузгоджений.

«Газпром» також повідомив, що Апеляційний суд округу Свеа 27 листопада почне розгляд апеляції «Газпрому» на рішення арбітражу щодо контракту на транзит.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу» штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів.

За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов’язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.

«Газпром» направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.

30 травня президент Порошенко заявив, що у низці європейських країн почали стягувати активи російського «Газпрому» на користь «Нафтогазу» на виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту на транзит газу.

Виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко підтвердив, що Стокгольмський арбітраж об’єднав позови «Нафтогазу» і «Газпрому» в рамках нового арбітражного процесу. Про це додає РБК-Україна.

Він відзначив, що загальна сума вимог «Нафтогазу» складає 12 млрд доларів (включно з відсотками).

Зокрема, «Нафтогаз» вимагає переглянути транзитний тариф на 2018 та 2019 роки, оскільки таке право передбачено контрактом. «

«Раніше ми також вимагали перегляду тарифу, але попередній арбітражний трибунал визнав, що запит на перегляд тарифу, який Нафтогаз відправив Газпрому у 2009 році, не відповідав формальним вимогам. Навесні 2018 року ми відправили новий запит, який вже точно задовольняє всім формальним вимогам, тому ми розраховуємо на перемогу за цією вимогою», – повідомив Вітренко.

Крім того, «Нафтогаз» вимагає компенсувати збитки за невиконання «Газпромом» контракту на поставку газу (зі змінами, внесеними попереднім арбітражним арбітражем). Компенсації підлягає різниця між переглянутою контрактною ціною(формула якої була змінена попереднім арбітражним трибуналом) та ціною, за якою Нафтогаз вимушений заміщувати поставки газу від Газпрому поставками газу з Європи.

«Новий арбітражний процес ніяк не відміняє обов’язок «Газпрому» заплатити нам 2,6 млрд доларів за рішенням попереднього арбітражу», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 09:28 :40