Новини » Політика 12 листопада, 2018, 0:15
Порошенко: Домовлятися з РФ про мир на Донбасі – марно
Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані в Мінських угодах зобов’язання – марно.

Про це під час брифінгу за підсумком тристоронньої зустрічі з лідерами Німеччини та Франції заявив президент України Петро Порошенко, – повідомляє Українська правда.

«Ми обговорили питання просування пропозицій України щодо запровадження миротворців на окупованій території Донбасу і підтримку позиції України з боку наших партнерів по «нормандському формату». Раніше про свою підтримку заявляли Велика Британіяа, США і інші країни», – зазначив президент.

Порошенко додав, що на його думку «лише миротворча місія ООН на Донбасі здатна забезпечити безпековий компонент Мінських угод, припинити обстріли і забезпечити, якщо хочете – примусити Росію – виконувати взяті на себе зобов’язання».

«Бо марно домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані на папері зобов’язання, під якими стоїть підпис президента або уповноваженого Росією представника в ранзі посла. Це точно неприйнятно», – зазначив президент.

Він додав, що під час тристоронньої зустрічі сторони «твердо наголосили на позиції засудження «виборів» в ОРДЛО та підтримці суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України».

«Чітко було наголошено, що це («вибори») – брутальне порушення Росією взятих на себе зобовязань в рамках Мінських домовленостей... Також було відмічено відповідальне ставлення України до Мінських угод», – зазначив Порошенко.

Глава держави зазначив, що після того, як закликав світ відреагувати на проведення «виборів» Росією на окупованому Донбасі, з’явилася реакція «абсолютної більшості наших партнерів – і ЄС, і США, і Канада, і окремі країни – члени ЄС». 

«Ця реакція чітко стверджує, що, з одного боку – «вибори» ніким не будуть визнані, що це брутальне порушення Мінських домовленостей, з іншого боку – є заклик до відповідальності РФ як організатора цих «виборів», – зауважив Порошенко. 

У ході переговорів учасники також обговорили питання звільнення політв’язнів, які утримуються в тюрмах РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:49 :49