Новини » Політика

Оксана Сироїд пояснила, звідки лідер «Самопомочі» візьме кошти на президентську кампанію

ZIK

Мерські кампанії Андрій Садовий проводив переважно за рахунок власних ресурсів. Тому я припускаю, що і в президентській кампанії він використовуватиме зокрема і свої кошти.

Це зауважила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд у ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

Ведуча програми зазначила, що ширяться чутки про те, що великий аграрний бізнесмен Юрій Косюк, який отримав від держави дотації на суму 812 мільйонів гривень, буде створювати власну політичну силу. Отже, він активно готується до походу в політику ще з одним колишнім чиновником. Також нібито є плани щодо об’єднання із «Самопоміччю» задля ресурсної взаємовигоди.

«Я взагалі чула, що частина тих дотацій, які виділялися Косюку, надавалися йому на умовах того, що він має повернути ці кошти уряду готівкою. У 2014 році ми категорично не користувалися жодною олігархічною підтримкою, яка б ставила перед нами будь-які умови. Адже олігархи дають гроші на певних умовах, просячи взамін якісь преференції. Ми не погодилися на таку співпрацю, що дозволило протягом всього періоду роботи в парламенті бути незалежними», – відповіла Оксана Сироїд.

Своєю чергою ведуча зауважила, що скромна кампанія на президентських виборах коштує щонайменше 3 мільйони доларів, якщо бути технічним кандидатом. Тоді як нетехнічному кандидату вибори обійдуться у 200-300 мільйонів. Отже, де лідер «Самопомочі» Андрій Садовий візьме кошти на свою президентську кампанію?

«Мерські кампанії Андрій Садовий проводив переважно за рахунок власних ресурсів. Тому я припускаю, що і в президентській кампанії він використовуватиме зокрема і свої кошти. Інші джерела надходження – це люди, бізнес і великий бізнес, що готовий буде пожертвувати певну суму», – пояснила Сироїд.

Також заступник голови Верховної Ради України заперечила причетність партії «Самопоміч» до олігарха Ігоря Коломойського.

«Подивіться на голосування партії у Верховній Раді, зокрема на закони по «Укрнафті», МАУ та решті документах, які стосуються Коломойського. Вони найкраще підтверджують, що ми не відстоюємо інтереси цього олігарха. Що ж до фінансування великого бізнесу, то потрібно розрізняти, де є великий бізнес, а де – олігархія, адже це різні речі», – підсумувала Оксана Сироїд.

Як повідомлялося, народний депутат України та голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк заявив, що після сміттєвого конфлікту «Самопоміч» ніхто нікуди не «підминав». Це була величезна акція розправи над опозицією, яка не була успішною і закінчилася фіаско чинної влади.

Читайте також: У Мережі виклали відео, на якому Садовий звинувачує Гандзюк у корупції та називає «стєрвою»Loading...