Новини » Політика 12 листопада, 2018, 14:51
Луценко: Найбільшим джерелом корупції в Україні є невиправдано великий держсектор
ZIK
ZIK

Більше трьох тисяч українських підприємств, які вважаються не прибутковими, і є головним джерелом корупції. Адже для своїх партійних босів вони навіть дуже прибуткові. Тому велика приватизація – єдина негайна відповідь на боротьбу з корупцією в країні.

Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на засіданні Ради регіонального розвитку, який транслював телеканал ZIK.

«Вважаю, що треба відповідати за свою ділянку роботи і припинити шукати винних, якщо хтось не вміє працювати. Бо якщо результатів немає, то треба йти з посади. Адже всі досягнення і тисячі засуджених корупціонерів і, навіть, мільярди повернутих грошей – це лише тактичні успіхи», – сказав Луценко.

Він наголосив, що корупцію в будь-якій країні, а тим більше в Україні, треба долати не тільки каральними методами, а й спільною роботою усієї влади.

«Я маю на увазі те, що корупцію ми різко зменшили тоді, коли спільно ввели систему ProZorro в державних закупівлях. Що призвело до збільшення надходження в бюджет на декілька мільярдів гривень. Відповідно, державні послуги стали дешевшими. Теж саме зробили, коли впровадили систематизовану систему повернення ПДВ», – зазначив він.

За його словами, можна багато говорити про успіхи ВР та Кабміну, які дійсно закрили системні проблеми. Роботи залишається все одно багато.

«Особисто я вважаю, що найбільшим джерелом корупції в Україні є невиправдано великий державний сектор. Більше трьох тисяч підприємств, а це 60 відсотків, офіційно неприбуткові. Власне, вони і є головним джерелом корупції. Адже такі підприємства неприбуткові лише для держави, а для своїх партійних босів вони навіть дуже навпаки. Тому велика приватизація – це єдина негайна відповідь на боротьбу з корупцією в нашій країні. Впевнений, що вона замінить тисячу посаджених корупціонерів і сотню навіть великої риби», – прокоментував Генпрокурор.

На його думку, державний сектор має бути скорочений на відкритих аукціонах приватизації, щоб принести гроші у бюджет і забезпечити ефективного власника.

«Іншого шляху подолання масової корупції, яка тримає всю політичну та партійну систему країни, я наразі не бачу. Адже перехід на аукціонну систему щодо надання ліцензій дуже потрібен. Бо наразі ті ліцензії, які видають на видобуток газу, нафти, піску, граніту, бурштину та інших – видаються поза аукціоном. Тому я особисто вітаю попереднє рішення Кабміну, який зараз розпочинає аукціонну форму надання ліцензій. Бо це правильний шлях щодо знищення не тільки корупції, а й олігархічних  монополій, які, на жаль, тиснуть нашу країну», – додав він.

Нагадаємо, економіст Володимир Власюк вважає, що усі великі підприємства, які відповідають за енергетику, транспорт чи будівництво доріг, перебувають у державній власності. Така частка державного сектору в економіці – занадто велика, її потрібно знижувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:30 :00