Новини » Суспільство 12 листопада, 2018, 10:37 блоги
Чого древні греки навчилися у наших земляків
facebook.com/oleksandr.palii
facebook.com/oleksandr.palii

Почитую античних класиків і мушу визнати, що в давнину в мешканців території сучасної України був просто офігенний міжнародний авторитет. І навіть справа не в армії, хоча, приміром грецький історик Фукідід (якого рекомендую всім, хто хоче дізнатися, як варто писати про політику й історію) називав скіфську армію найсильнішою в світі, а Страбон у римські часи заплутано пояснював, чому римляни не наступали проти скіфів, а будували захисні вали.

Давні греки вважали, що саме на території сучасної України (у Скифії) були винайдені каганець для ламп, двозубий корабельний якір, гончарне коло і виплавка заліза. Навряд чи хтось міг достеменно стверджувати про такі відкриття, швидше такі твердження були свідченням хорошого іміджу скіфів, яких, приміром, Гомер називав «найсправедливішими з усіх людей», а грецькі історики й поети «прямодушними, зовсім безхитрісними, значно стриманішими за греків, задоволеними своїм станом», що «мають справедливі закони» (Есхіл).

Як писав Страбон у І ст. н. е. «мудреці Анахарсис, Абарис та інші скіфи зажили серед греків великої слави, бо виявляли характерні властивості свого племені – люб’язність, простоту, справедливість».

Приміром, за грецькою міфологією, сам Геракл навчився у скіфів стріляти з лука. У греків подвійно вигнутий невеликий композитний (складний) лук називався скіфським, його характерною особливістю було те, що він влазив у горит разом зі стрілами у дві кишені. До речі, саме такий лук було зображено на гербі Києва ХV століття.

facebook.com/oleksandr.palii
facebook.com/oleksandr.palii

«Підскіфити» означало налити нерозбавленого вина, «оскіфитися» – постригти голову коротко, під горщик. «Скіфос» значив спеціальний кухлик, який скіфи носили за поясом, «скіфіки» – шкіряні чобітки із зазв’язками.

У наших земляків не соромно було вчитися суперетноцентричним і національно зарозумілим грекам.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:06 :22