неділя, 11 листопада, 2018, 1:10 Політика
Єврокомісар Ган про напади на активістів: Значна частка відповідальності лежить на політиках

Випадки нападів на активістів мають бути розслідувані, де б вони не відбувалися, наголосив єврокомісар Йоганнес Ган.

Єврокомісар Йоганнес Ган в інтерв’ю каналу «UA: Перший» 9 листопада висловив ідею створити міжнародну слідчу комісію для розслідування нападів на активістів, зокрема вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк.

Він зазначив, що «з боку держави є проблеми з розслідуванням таких злочинів».

«Є конкуренція між правоохоронними органами, і вони дискутують, хто це має розслідувати, чия це компетенція. І ми вважаємо, що причетних до таких злочинів слід притягнути до відповідальності, а також тих людей, які стоять за цими злочинами. Найбільш важливим є ідентифікувати тих, хто скоїв ці злочини, і таким чином захистити цих активних громадян.... Ви згадували ідею впровадження наглядової, можливо, правоохоронної організації. Це не наглядова організація – це організація, яка мала би повноваження із розслідувань і яка була би більш централізованою. Тому що на місцевому рівні правоохоронні органи мають значний ступінь незалежності, а такий централізований орган давав би більше можливостей для більш ефективних розслідувань таких випадків», – сказав Хан.

Він підкреслив, що подібні інциденти мають бути розслідувані, де вони не відбувалися б.

«І значна частка відповідальності лежить на політиках у тому плані, що атмосфера, яка спричиняє такі злочини, залежить від того, як вони говорять, як комунікують із громадськістю. Люди повинні думати, що і як вони говорять. Відповідальність політиків полягає в тому, як вони говорять про різні проблеми. Можливо з кимось не погоджуватися, але важливо, у якій формі ви це робите, як висловлюєте свої думки. Тобто, якщо ви не погоджуєтесь зі змістом висловлювання людини, це не значить, що слід нападати на саму людину. Інакше це стає нападом на демократію, тому що демократія передбачає наявність різних, інколи протилежних, думок», – заявив єврокомісар.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 09:57 :13