Новини » Регіони 11 листопада, 2018, 16:25
«Нас уже дістало!»: Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії
  • !: Tернополяни знову вийшли на віче проти транспортної мафії

Міська рада Тернополя у розрахунках тарифів на проїзд у громадському транспорті завищила ціну на квитки майже удвічі.

Про це йдеться у паралельному підрахунку активістів, який оприлюднили сьогодні, 11 листопада, на транспортному віче.

Вдруге за місяць питання громадських перевезень зібрало мешканців на мітинг. Тернополяни показали приклад, як домогтися від влади скасування необґрунтованих тарифів. Але продовжують відстоювати свої права, адже місцевий транспорт за попередніми цінами їздитиме лише до 14 листопада.

Суботнє віче не було таке багатолюдне, як минуле, коли зібралися понад три тисячі містян. Адже відтоді влада тимчасово задовольнила окремі вимоги мешканців.

Активісти зазначили, що зібралися, аби інформувати людей. Відтак, вони оголосили, що вдалося зробити за тиждень.

«Минулого тижня на віче ми зібрали 885 підписів під резолюцією, яку офіційно зареєстрували в міській раді. Першим пунктом є скасування нових тарифів, другий – звільнення начальника міського управління транспорту Ігоря Мединського, який відверто відстоював права перевізників, а не тернополян.  Є інші пункти резолюції, деякі з них міська рада виконала, а деякі ні», –  розповів громадський активіст Олег Синовець.

Голова правління ГО «Центр локального розвитку та громадських ініціатив» Іван Рудакевич оприлюднив дані з громадського підрахунку вартості перевезень. Активісти наголошують: цифри не є остаточними. Але вони вже кардинально відрізняються від тих, якими послуговувалися міські чиновники, коли намагалися запровадити в Тернополі нові тарифи.

«Громада вимагала показати, на основі яких даних рахували тариф. Минулого тижня міська рада таки оприлюднила документи. Чиновники переконували: собівартість поїздки одного пасажира в маршрутці – 8 грн 82 коп, у тролейбусах – трохи більше 8 грн. Після цього ми самі взялися рахувати за формулою, яка була на сайті муніципалітету. Цікаво, що коли ми назвали перші результати підрахунку, то начальниця міського управління економіки озвучила вже іншу цифру собівартості – близько 6 грн. На жаль, нам дали надто загальні дані щодо тролейбусів, тому поки не можемо порахувати реальної ціни на квитки. Зате вже маємо дані щодо маршруток. За нашими підрахунками, собівартість квитка може становити близько 4-4,95 грн», – розповів Іван Рудакевич.

За його словами, для більш точних даних потрібно здійснити, як і вимагають у міської влади, незалежний аудит галузі. Проте, зрозуміло, що тариф завищили. Цифри у розрахунках влади – не відповідають реальності, продовжують наполягати активісти.

«Ми з’ясували, що в документах міськради подана, наприклад, завищена вартість технічних витрат –  на амортизацію, акумулятори. Водночас говорили з водіями, є дуже багато кричущих фактів, що самі ж перевізники економлять навіть на гальмівній системі автобусів. Вже багато ішлося і про те, що замість 197 заявлених владою маршруток їздить лише близько 145. І, звичайно, кількість пасажирів. Ми запустили флешмоб в соцмережах, щоб люди в кінці дня викладали номери квитків із маршруток. Простежуємо, що лише один автобус перевозить за добу від 600 до 900 пасажирів. Виходить не 20 мільйонів заявлених владою, і навіть не 25, а 28-30 мільйонів пасажирів у рік», –  каже Іван Рудакевич.

Свої дані розрахунків активісти передадуть у міську раду, на розгляд профільної депутатської комісії. Наступної середи вона має озвучити попередні результати перевірки і, ймовірно, нові тарифи на проїзд.

Тернополяни, які прийшли на віче, незважаючи на холодну й дощову погоду, зустрічали виступи активістів схвальними оплесками.

«Прийшов, бо необґрунтовано різко підняли ціни. Здійсніть розрахунки, проведіть інформаційну роботу, а не так з-під поли підвищувати», –  каже Влад Безпалов.

Містяни і далі заявляють, що збиратимуться щонеділі, доки влада їх таки не почує.

«Я запам’ятав одне гарне гасло на транспаранті з Євромайдану в Києві, –  каже Іван Рудакевич. – Це була апеляція до влади: «Зрозумійте нас. Нас уже дістало!». Всі ці махінації, непрозорі рішення. Саме тому ми збираємося. Нас уже дістало».

Як повідомляла IA ZIK, минулого тижня жителі Тернополя влаштували «тарифний Майдан». Вперше в Україні містяни зуміли домогтися скасування сумнівно прийнятих нових тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Найбільше людей обурив готівковий тариф –  9 грн у маршрутних таксі та 8 грн у тролейбусах.

Мешканці закликали владу здійснити аудит транспортної галузі міста  і перерахувати вартість проїзду на основі реальних даних.


Реклама

Ви плануєте поїздку до Львова? Тоді до ваших послуг "Експрес таксі" у Львові. Зручно та швидко ви зможете дістатися до потрібного вам місця. Більше інформації ви можете отримати на сайті http://lviv.express-taxi.ua/uk/. Зручно та с комфортом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 07:15 :51