субота, 10 листопада, 2018, 22:20 Економіка
«Сумихімпром» замовив у Фірташа газу на 96 мільйонів в обхід аукціону

ПАТ «Сумихімпром» уклав угоду з ТОВ «Статус-Трейд» про постачання природного газу на 95,76 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші« з посиланням на дані системи «Прозорро».

«На листопад замовили 7,60 млн кубометрів газу по 12 600 грн за 1 тис. куб.м. – на 7% дешевше від жовтневого промислового тарифу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за умови попередньої оплати до місяця поставки, який становив 13 439 грн. за тисячу кубометрів», – зазначає видання.

Закупівлю «Сумихімпром» провів без аукціону у «Прозорро», оприлюднивши лише звіт про укладену угоду. Усього з вересня 2016 року завод таким чином підписав договорів на 2,07 млрд. гривень із загальної суми угод у 2,94 млрд грн.

Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону «Про публічні закупівлі» на товари і послуги у 200 тис грн., після якого потрібно проводити відкриті торги на одному з авторизованих у «Прозорро» майданчиків.

Акції «Сумихімпрому» належать Фонду державного майна, однак з часів Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.

Також «Сумихімпром» не вважається замовником за законом «Про публічні закупівлі», бо підпадає під виняток про здійснення діяльності на промисловій чи комерційній основі, а отже, не зобов’язаний проводити відкриті торги, хоча компанія проводила інші закупівлі шляхом аукціонів через «Прозорро».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 14:08 :35