субота, 10 листопада, 2018, 4:10 Політика
Путін не може перемогти, – Washington Post
Newsonline24
Newsonline24

11 листопада 2018 року світ відзначатиме закінчення одного з найбільших і найкривавіших конфліктів в історії – Першої світової війни. Саме цю війну називають поворотним моментом для людства – в Європі розвалилися 4 могутні імперії, з’явився радянський комунізм, а США вступили в політику глобальних сил.

Проте найбільш значущим інтелектуальним спадком цієї війни став кінець ідеї про неминучість прогресу, пише 24 з посилання на авторитетне американське видання Washington Post.

У 1914 році перед Першою світовою люди жили у світі, який дечим нагадує ситуацію у світі сьогодні. Тоді була поширена думка, що похмурі тенденції, які з’являлися, будуть лише тимчасовими і їх обов’язково здолає прогрес.

Автор матеріалу впливовий американський аналітик Фарід Закарія порівнює реальність загроз перед якими світ постав сьогодні із тими, які були століття тому.

Читайте також: Дипломат розповів, чому Росія насправді напала на Україну

«Чи справді ці загрози реальні? Якщо оцінити світ сьогодні, то він не так схожий на 1930-ті роки, як на 1920-ті. Економічне зростання і технологічний прогрес пришвидшуються сьогодні так само, як і на початку минулого століття. Водночас відбувається підйом націоналізму і скорочення співпраці, як в 1920-х. Нові глобальні сили висувати свої претензії, як і зараз», – констатує аналітик.

Читайте також: У Росії назвали людину, яка буде стрибати на рештках Путіна

Закарія згадує про «політику вічності», яку у своїй книзі згадував історик Тімоті Снайдер.

«Це поняття розділяють такі автократичні лідери, як президент Росії Володимир Путін. Згідно з ним, ніщо не може бути неминучим і за допомогою сили, хитрощів і волі можна прогнути або навіть розвернути арку історії».

Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінець

«Снайдер вказав на те, як Путін саме це і намагається зробити в Україні, відмовляючись прийняти неминучість об’єднання із Заходом і пішовши на низку кроків, націлених на розчленування України і організації нескінченного конфлікту. Путін не може перемогти. Зусилля його і таких як він, націлені на те, щоб розвернути прогрес, не спрацюють», – резюмує колумніст.

Читайте також: В Росії зізналися, на які міста України хочуть відправити війська

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 06:50 :43