субота, 10 листопада, 2018, 22:44 Спорт
Марія Музичук – у 1/4 фіналу ЧС-2018 з шахів. Анна Музичук – гратиме тай-брейк
Марія Музичук вийшла у чвертьфіналі чемпіонату світу-2018 з шахів / ldufk.edu.ua

У Ханти-Мансійську, де триває чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок, сьогодні, 10 листопада, було зіграно другі класичні партії 1/8 фіналу.

Для випускниць Львівського державного університету фізичної культури – сестер Анни і Марії Музичук – партії за їх участю завершилися з протилежним результатом: Марія виграла і вийшла у чвертьфінал, натомість Анна програла і тепер гратиме тай-брейк, аби приєднатися до своєї молодшої сестри, повідомляє офіційний сайт ЛДУФК.

Марія Музичук учора, в першій партії проти 18-річної Мобіни Алінасаб з Ірану, лише за рахунок фарту у вигляді дитячої помилки суперниці, що призвів до вічного шаху, зуміла чорними фігурами зіграти внічию. Сьогодні Музичук-молодша наочно довела, що вона насправді вміє грати у шахи, а не тільки покладається на везіння. Галичанка у другій партії матчу успішно реалізувала так звану перевагу білого кольору, змусила капітулювати Мобіну і тим самим, вигравши протистояння з рахунком 1.5:0.5, пройшла в чвертьфінальну стадію боротьби за шахову корону.

Коли відверто, то в Україні усі значно більше хвилювалися за Марію Музичук, ніж за її старшу сестру Анну, яка до сьогоднішнього дня зіграла в Ханти-Мансійську п’ять партій і усі виграла. Не встояла вчора перед Музичук-старшою і екс-чемпіонка світу болгарка Антуанета Стефанова. Анна, можна сказати, на класі довела, що нині вони є шахістками трохи різного рівня майстерності. Тому мало хто сумнівався, що після вчорашньої впевненої перемоги білими, сьогодні українка без надмірних зусиль доведе справу до загальної звитяги в матчі. На жаль, сталося не так, як гадалося.

Антуанета одразу дала зрозуміти, що просто так, без серйозного супротиву вона путівку у чвертьфінал не віддасть. У підсумку в затяжній боротьбі Стефанова таки вирвала перемогу, таким чином завершивши матч з двох класичних партій внічию із рахунком 1:1. Тож тепер Анна і Антуанета питання, хто з них продовжить виступи на світовому форумі, вирішать завтра на тай-брейку: спочатку зіграють дві партії з контролем 25 хвилин + 10 секунд на кожний зроблений хід, починаючи з першого. Далі, коли рівновага збережеться, на суперниць чекатимуть дві партії з контролем 10 хвилин + 10 секунд на хід та дві гри з контролем 5 хвилин + 3 секунди на хід. Якщо рахунок, як і раніше, буде рівний, то пройде Армагеддон: білі – 5 хвилин, чорні – 4 хвилини, з додаванням 3 секунд після 61-го ходу).

Додамо, що окрім Марії Музичук путівку до чвертьфіналу за підсумками двох класичних партій виборола тільки чинна чемпіонка світу, китаянка Цзюй Веньцзюнь, яка у протистоянні зі своєю співвітчизницею Чжай Мо, вигравши вчора чорними, сьогодні, виключивши будь-який ризик, зіграла внічию білими і здобула загальну перемогу в матчі з рахунком 1.5:0.5. У решта шести парах наразі нічия – 1:1 і попереду завтра тай-брейк, який розпочнеться о 12:00 за київським часом.

До вашої уваги результати усіх класичних партій 1/8 фіналу чемпіонату світу-2018:

Чжай Мо (Китай) – Цзюй Веньцзюнь (Китай) – 0:1, 0.5:0.5

Йоланта Завадска (Польща) – Жансая Абдумалік (Казахстан) – 1:0, 0:1