Новини » Економіка

Екс-міністр заявив, що відбувається дискримінація державної атомної компанії

ZIK

Дискримінація НАЕК «Енергоатом» відбувається через недофінансування, адже гроші перекачують на користь приватних компаній. Це так званий пул – тобто «спільний котел», і той, хто сильний – біля Президента, забирає гроші, тоді як державну компанію експлуатують.

Про це заявив міністр із питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK.

«Передусім, потрібно розуміти, що енергетика – це гроші, а велика енергетика – це великі гроші. А там, де великі гроші, завжди є чиїсь інтереси та політика. Тому можна говорити про будь-які проекти безпеки та модернізацію ядерної промисловості, утім для цього всього в держави мають бути гроші. І вгадайте, хто за це все має заплатити? Так, прості громадяни, адже додаткові витрати вкладуться або в тариф, або в бюджет», – пояснив Олексій Кучеренко.

Експерт підкреслив, що президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський уже заявляв про те, що сьогодні йде дискримінація державної атомної компанії через недофінансування, адже гроші перекачують на користь приватних компанії в енергетичному сегменті.

«Це така модель ринку, яка називається пул, тобто «спільний котел». І той, хто сильний – біля Президента, забирає гроші, тоді як державну компанію експлуатують, а всі витрати переносять на майбутні періоди.

Відтак, головний ризик – це 13 мільярдів гривень недофінансування програми «Енергоатому». Оскільки українські фахівці з атомної енергетики від’їжджають за кордон, а відтак жодних інвестицій у галузь не надходить», – констатував Олексій Кучеренко.

Як повідомлялося, у Мінекономіки назвали причину збитковості «Енергоатому». Основним фактором є занижений тариф на виробництво електроенергії, який встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).Loading...