п'ятниця, 9 листопада, 2018, 18:04 Політика
Журналіст Луканов: Українська стала мовою воїнів
ZIK
ZIK

Нині на законодавчому рівні, попри певні недоліки, відбувається непоганий процес врегулювання мовних питань.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Юрій Луканов.

Журналіст наголосив, що як не знищували українську мову за царського режиму, а згодом – за часів Радянського Союзу, вона вижила і нині відновлює свій ареал.

«А коли почалася війна, Майдан, то я би взагалі назвав, що це – мова воїнів. Раніше вважали, що це – мова якихось селюків, а нині це – мова воїнів», – наголосив він.

Юрій Луканов нагадав про «закон Ківалова-Колесніченка», який ухвалили з порушенням процедур у Верховній Раді. «Там були такі речі, як регіональні мови... І на сході почався якийсь «парад» мовних суверенітетів, що регіонали самі злякалися і це зупинили. Настільки був пришелепкуватий той закон, що вони самі його злякалися», – зауважив гість програми.

Коментуючи заборону публічного використання російськомовного продукту в низці областей, Юрій Луканов зауважив, що українська мова має бути захищена, водночас повинні розвиватися і мови національних меншин.

«Нині суспільство радикалізоване, і місцеві ради реагують на настрої суспільства. Я думаю, що тут передали куті меду, і ситуація буде виправлена», – зазначив він і додав, що нині на законодавчому рівні, попри певні недоліки, відбувається непоганий процес врегулювання мовних питань.

Сьогодні, 9 листопада, у день вшанування пам’яті автора найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ» преподобного Нестора Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у привітанні з Днем української писемності та мови наголосив, що вперше за тривалий час мовна політика України є системною та ефективною.

Як повідомляли, в Україні з четверга, 8 листопада, починається фінальний етап введення квот на україномовні пісні і програми на радіо, а також передачі на телебаченні.

У вересні Львівська облрада прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. 25 жовтня депутати Житомирської обласної ради заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області, ставши другим регіоном, який ухвалив таке рішення. Аналогічне рішення ухвалили на Тернопільщині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 11:09 :45