п'ятниця, 9 листопада, 2018, 22:35 Політика
Валерій Івасюк заявив, що угоди, підписані Супрун, не відповідають протоколам ВООЗ
ZIK
ZIK

Угоди щодо закупівлі препаратів, підписані в. о. міністра охорони здоров’я Супрун, за своєю номенклатурою не відповідають протоколам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив колишній заступник міністра охорони здоров’я України (2007-2008 рр.) Валерій Івасюк.

Гість ток-шоу погодився із тезою, що Україна втратила суверенітет у питанні закупівель медичних препаратів. Валерій Івасюк зауважив, що інформація щодо умов угод, які від імені України підписала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун із міжнародними агенціями щодо закупівель препаратів, є закритою.

«Частково ми спробували відкрити цю інформацію. Згідно з цією інформацією, будь-які права України, у кого закуповувати, що закуповувати, за яку ціну – усе це відсутнє в угодах, й Україна позбавлена таких прав», – заявив Валерій Івасюк.

Екс-заступник міністра охорони здоров’я України наголосив, що більшість угод, підписаних пані Супрун, за своєю номенклатурою не відповідають протоколам Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він нагадав, що уряд затвердив перелік ліків, які мають придбати за державними закупівлями.

«Вони не тільки не відповідають переліку ВООЗ за відповідними нозологічними позиціями, тобто хворобами. За цими номенклатурами ми не третя, а четверта країна світу», – заявив Валерій Івасюк.

З його слів, відповідно до законодавства, заборонено здійснювати передоплату, натомість до України ліки чи медобладнання надходять через півтора-два роки. Увесь цей час гроші перебувають на депозитах в іноземних банках, заявив Валерій Івасюк.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я зареєструвало держпідприємство «Медичні закупівлі України», яке серед іншого запровадить електронний каталог ліків в онлайн-магазині у системі ProZorro.

Як повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, потреби України у вакцинах від кору забезпечені на 125% з березня 2018 року. За її словами, заяви про те, що в Україні є «катастрофічний» дефіцит вакцин проти кору, «на 100%» не відповідають дійсності.

Як заявляв раніше екс-заступник міністра охорони здоров’я України (2007-2008 рр.) Валерій Івасюк, МОЗ продовжує постачати в Україну неякісні медичні препарати, тому багато батьків воліють вакцинувати своїх дітей за кордоном.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 15:01 :12