Новини » Суспільство 9 листопада, 2018, 23:02
В Україні майже половина батьків відмовляються вакцинувати своїх дітей
ZIK
ZIK

В Україні кількість інфікованих кором стрімко зростає. Медики кажуть: це найбільший спалах недуги за всі часи незалежності. Найбільше хворих у тих областях, де найбільше ігнорують вакцинацію – на Львівщині, Закарпатті та Івано-Франківщині.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У Міністерстві охорони здоров’я розповідають: цьогоріч найбільший спалах кору за часи незалежності – з початку року на кір захворіли понад 36 тисяч людей, 15 випадків виявились летальними.

«За 9 місяців поточного року, в порівняні з аналогічним періодом минулого року, показники захворюваності зросли в 17 разів», – наголошує генеральний директор ЦГЗ МОЗ Володимир Курпіта.

Хворіють переважно в тих регіонах, де рівень вакцинації найнижчий. Це Івано-Франківщина, Закарпаття та Львівщина. Та рекордну кількість хворих на кір за останні 50 років показала Буковина. Там лише за тиждень зафіксували 169 випадків – понад 20 вагітних, більш як 100 дітей. Інфекційну лікарню переповнено.

«Основна причина – те, що не створено колективний імунітет. Це сталося внаслідок того, що протягом останніх 10 років область не отримувала необхідну кількість вакцини проти кору», – зазначає завідувач відділу Чернівецького обласного лабораторного центру Юрій Падурару.

Тим часом у МОЗ повідомляють: закупили достатньо вакцин, вони є практично у будь-якій поліклініці, проте щепитися українці не поспішають.

«На сьогодні маємо у віці одного року охоплення 69%, а у віковій категорії 6 років – 74%. Саме вони є сумною такою причиною подальшого розповсюдження кору», – пояснює завідувачка відділу стратегій імунізацій ЦГЗ МОЗ Олена Левченко.

Експерти зазначають: лише термінове масове щеплення може зупинити зростання недуги. Та багато батьків починають їх робити, лише коли хвороба набирає обертів.

«У мене були випадки, коли батьки писали відмову, а потім приходили через місяць в епідсезон і робили щеплення. Але ціна за відмову щеплення, на жаль, дуже висока», – зауважує дільничний педіатр Ірина.

Від вакцин відмовляється майже половина батьків.

«Якщо порівнювати показники охоплення щепленнями із іншими державами, то в нашій, на жаль, найнижчий показник у Європейському регіоні», – підкреслює Олена Левченко.

Лікарі нагадують: вакцинація проти кору – безплатна для всіх дітей і навіть для деяких категорій дорослих – студентів, учителів, медиків і вояків. Щепитися можна в більшості медичних закладів країни.

Як повідомлялось раніше, в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, що основною проблемою відмови батьків робити щеплення проти кору своїм дітям є міфи про небезпечність вакцинації. При цьому вона запевнила, що в країні достатньо безпечних та ефективних вакцин у всіх регіонах, їх наявність можна переглянути тут.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 06:08 :39