Новини » Регіони 9 листопада, 2018, 12:40
В Івано-Франківську презентували книгу про Гошівський монастир

В Івано-Франківську в межах виставки-презентації друкованої книжкової продукції «Сторінками української книги», в залі Катедрального собору Святого Воскресіння презентували книгу «Гошівська обитель Богородиці на Ясній горі в Карпатах».

Про це сьогодні, 9 листопада, IA ZIK мили в прес-службі ОДА.

Участь у презентації взяли професор і редактор книги Микола Кугутяк, о. Мар’ян Гробельний, а також керівник видавництва «Манускрипт-Львів» Петро Мелень.

«Чому світський університет займається роботами на церковну тематику? Це цілком природно, оскільки сам монастир існує понад 500 років і є пам’яткою духовної культури не лише України, але й усього світу. Працюючи над історичною книгою про Гошівський монастир, наші науковці здійснили велику роботу в архівах Кракова, Перемишля і Відня», – зазначив Микола Кугутяк, відкриваючи презентацію.

Отець Мар’ян Гробельний висловив щиру подяку науковцям Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника за роботу, яку вони здійснювали впродовж чотирьох років і додав, що вивчення історії монастирів допомагає будувати сучасність та зберігати свою ідентичність.

Довідка IA ZIK.

Книга «Гошівський монастир у писемних історичних джерелах XVI-XXстоліть» започатковує тритомне видання «Гошівська обитель Богородиці на Ясній Горі в Карпатах». До першого тому включено понад 120 документів і матеріалів, переважну більшість із яких виявлено в останні роки у вітчизняних, австрійських і польських архівах та наукових бібліотеках. Вони розкривають маловивчені або невідомі сторінки історії Гошівської обителі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 13:02 :41