п'ятниця, 9 листопада, 2018, 23:10 Політика
У Чехії зробили заяву щодо «виборів» в ОРДЛО

Міністерство закордонних справ Чехії повідомило, що не визнає так звані «вибори» в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а їх проведення вважає грубим порушенням суверенітету України та міжнародного право.

Про це в п’ятницю, 9 листопада, повідомляє прес-служба відомств.

«Ніякі законні вибори не можуть проводитися на території, яка фактично контролюється російськими збройними силами. Крім того, проведення «виборів» перешкоджає реалізації Мінських угод, стороною яких є і Росія», – йдеться у заяві.

Водночас у МЗС Чехії наголосили, що відповідно до міжнародного права тільки українська влада має право організовувати будь-які вибори на своїй території. Так, відомство вважає проведення «виборів» на частині українських територій, контрольованих недержавними утвореннями, грубим втручанням у внутрішні справи України і фундаментальним порушенням суверенітету України.

Читайте також: Тука пояснив, для чого Росія влаштувала «вибори» на окупованому Донбасі

Крім того, у Чехії наголосили, що продовжать вносити свій вклад у реалізацію прийнятих ЄС у березні 2016 року п’яти керівних принципів для відносин між ЄС і Росією: повне виконання Мінських угод; більш тісні зв’язки ЄС з державами Східного партнерства; зміцнення стійкості ЄС до гібридних загроз та в області енергетичної безпеки; виборчий діалог з Росією у сферах, що мають загальний інтерес; підтримка російського громадянського суспільства.

У чеському МЗС додали, що Прага і надалі буде підтримувати зусилля України щодо реформування та подальші кроки Києва в напрямку ЄС і НАТО.

Нагадаємо, бойовики призначили так звані «вибори» у «ДНР» і «ЛНР» на 11 листопада. 

Читайте також: У мережі сміються з передвиборчого відео бойовиків – «Так можна і до майдана доскакатися»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:25 :07