п'ятниця, 9 листопада, 2018, 12:53 Події
Турчинов нагадав про покарання за участь у «виборах» на окупованих територіях
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Фото: turchynov.com
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Фото: turchynov.com

У зв’язку із намаганням російської окупаційної адміністрації в окремих районах Донецької і Луганської областей провести так звані «вибори», Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов нагадав усім, хто бере участь у організації та проведенні цих фейкових злочинних заходів та стоїть за ними, про неминучу відповідальність.

Про це повідомила прес-служба РНБО України.

За його словами, ці злочинні дії, засуджені всіма провідними країнами світу, «є грубим порушенням та повною дискредитацією Мінських угод, а також спробою російського агресора посилити свій контроль над окупованою територією».

«Правоохоронні органи України виявлять усіх організаторів та учасників цих псевдовиборів, і вони будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності», – сказав він.

Олександр Турчинов нагадав, що згідно з законодавством України участь у організації та проведенні фейкових виборів на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей підпадає під дію таких статей Кримінального кодексу України:

стаття 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (передбачає позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна);

  • стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років або довічно із конфіскацією майна);
  • стаття 110-2. Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (передбачає позбавлення волі на строк до 8 років із конфіскацією майна);
  • стаття 111. Державна зрада (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років із конфіскацією майна);
  • стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років).

Читайте також: У мережі показали вражаюче відео ліквідації розвідгрупи бойовиків на Донбасі

Секретар РНБО України наголосив, що крім зазначених статей, організатори цих фейкових виборів та ті, хто беруть в них участь, можуть також бути притягнуті до кримінальної відповідальності по інших статтях, які передбачають тривалі терміни позбавлення волі та конфіскацію майна. Це, зокрема, статті 158, 159-1, 161, 170, 255, 256, 258-3, 258-5, 260, 293, 295, 332-1, 338, 340, 341, 353, 436, 436-1 Кримінального кодексу України.

«Хочу запевнити всіх, хто причетний до проведення цих злочинних заходів, про безпідставність сподівань уникнути відповідальності за свої дії,та попереджаю, що у вас є лише один шанс – вчасно зупинитися від участі у злочині», – сказав він, підсумувавши, що «тимчасово окуповані Донбас і Крим були і будуть невід’ємною частиною України».

Читайте також: Путін обміняє Донбас на Азовське море, – американський журналіст

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:42 :17