Новини » Економіка 9 листопада, 2018, 7:02
Саудівська Аравія задумалася про розпуск ОПЕК, – The Wall Street Journal
ОПЕК. Фото: EPA/BARBARA GINDL
ОПЕК. Фото: EPA/BARBARA GINDL

Ер-Ріяд сумнівається у необхідності існування ОПЕК на тлі того, що впливати на ринок у достатній мірі можуть і КСА з Росією.

У зв’язку з підготовкою американцями законопроекту, спрямованого проти ОПЕК, існування організації під питанням

Влада Королівства Саудівська Аравія зробила замовлення на проведення дослідження щодо можливості розпуску Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), у четвер, 8 листопада, – повідомляє dt.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

Дане дослідження буде проходити на тлі підготовки в США антикартельного законопроекту під назвою NOPEC (No Oil Producing Exporting Cartels Act), мета якого – наділення американських судів повноваженнями розглядати антимонопольні позови на адресу членів ОПЕК, а також країн-учасників картельних змов на ринку нафти.

«У королівстві розуміють, що попит на нафту не може тривати вічно. Крім того, NOPEC ніяк не можна ігнорувати», – заявив глава Дослідницького центру нафти імені короля Абдалли Адам Семінськи.

Ер-Ріяд сумнівається у необхідності існування ОПЕК на тлі того, що «Саудівська Аравія і Росія удвох можуть надавати достатній вплив на ринок нафти».

Повідомлялося, що у вересні країни-учасники договору ОПЕК+за скорочення видобутку нафти виконали його на 111%. При цьому міністерський моніторинговий комітет ОПЕК підтвердив мету повернутися до стовідсоткового виконання угоди. Хоча раніше (у червні) країни ОПЕК домовилися про збільшення видобутку нафти у цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Але реальний ріст видобутку склав 600 тис барелів на добу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 09:58 :09