п'ятниця, 9 листопада, 2018, 10:57 Політика
САП незалежно від НАБУ збирала інформацію про топ-чиновників уряду
Назар Холодницький. Фото Ратинський В'ячеслав / УНІАН
Назар Холодницький. Фото Ратинський В'ячеслав / УНІАН

У серпні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура зацікавилася детальною інформацією про всіх членів Кабінету міністрів Володимира Гройсмана.

Інформація про це зазначена у листі заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка, який поширив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, інформує «Економічна правда».

Зокрема, САП просила Кабмін надати відомості щодо призначених з січня 2016 року по кінець серпня 2018 року виконуючих обов’язки міністрів, перших заступників, заступників міністрів, секретарів Кабміну та їх заступників.

Окрім особистих даних, САП просило надати номери наказів про призначення і актуальну інформацію, чи ще працюють ці люди на вказаних посадах.

Прокурори також потребували інформацію щодо звільнених з вказаних посад осіб протягом того ж періоду.

Кабмін також мав вказати підстави, чому посадовці були звільнені, та надати номери наказів про звільнення.

До слова, такі ж відомості САП просила надати щодо керівників органів центральної виконавчої влади, які не є членами Кабміну, та їх заступників.

«Таким чином САП шукає фігурантів кримінальних проваджень через подані із запізненням декларації чи зміни до них», – вважає Канєвський.

Згідно із законом «Про запобігання корупції», чиновник наступного року після звільнення повинен подати декларацію за минулий рік. Невчасне подання декларації порушує статтю 366-1 Кримінального кодексу «декларування недостовірної інформації», згідно якої максимальне покарання – це позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У прокуратурі такий масовий збір інформації про топ-чиновників пояснили особливостями законодавства, яким «органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 19:28 :40