Новини » Економіка 9 листопада, 2018, 10:42
Прем’єр вказав на відповідальних за затримку початку опалювального сезону
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Затримка початку опалювального сезону в окремих містах – це відповідальність не прем’єра, а конкретного міського голови, який після завершення опалювального сезону має відразу починати підготовку до нового.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що він стурбований затримкою опалювального сезону в окремих містах, проте, наголосив він, це відповідальність не прем’єра, а конкретного міського голови, який після завершення опалювального сезону має відразу починати підготовку до нового – підготувати системи, закупити газ тощо.

«Ми у рамках децентралізації передали 4 млрд до місцевих бюджетів. Я вважаю, що цих коштів є достатньо для того, щоб провести підготовку, погасити борги минулих років і розпочати новий опалювальний сезон. Я наголошую на тому, що це саме відповідальність місцевих органів влади. Тепер уряд у рамках регуляції 5 жовтня прийняв рішення про початок опалювального сезону. Там усе передбачено для забезпечення, але там немає жодного слова про передоплату за газ. Мова йде тільки про те, щоб довести рівень минулого періоду до 90% оплати. Люди чесно розраховуються із теплокомуненерго за свої послуги. Усе те, що потрібно, компенсують субсидії. Якщо ми сумуємо ці дві цифри, то має бути 100%, але, на превеликий жаль, деякі міські голови дозволяють собі нехтувати інтересами сотень тисяч людей, і потім кивають головою на уряд», – заявив Володимир Гройсман.

Очільник уряду додав, що нині запаси газу є достатніми для того, щоб його придбати.

Як повідомляли раніше, голова Центру політичного і економічного аналізу Ігор Чаленко вважає, що політики повинні ввести мораторій на відімкнення «Нафтогазом» об’єктів теплокомуненерго під час опалювального сезону. Адже питання таких розрахунків просто висить у повітрі. Тож у холодний період року цілі райони чи міста можуть залишитись без теплопостачання.

Нагадаємо, на початку жовтня Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня. Але, по суті, регіони самі визначатимуть, коли його починати, враховуючи погодні умови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:03 :31