п'ятниця, 9 листопада, 2018, 13:35 Світ
Польща і США домовилися про стратегічну співпрацю у сфері енергетичної безпеки
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Варшава і Вашингтон домовилися поглибити стратегічну співпрацю у сфері енергетичної безпеки, зокрема, у питаннях поставок газу, а також атомної енергетики.

Про це йдеться у декларації, яку підписали у четвер міністри з питань енергетики Польщі та США Кшитоф Тхужевський та Рік Перрі, – повідомляє Укрінформ.

«Співпраця зі США у сфері енергетичної політики має стратегічне значення для Польщі, а візит міністра з питань енергетики США Ріка Перрі є новим розділом у взаємовідносинах», – заявив Тхужевський.

За його словами, у підписаній декларації враховані питання безпеки постачання газу, атомної енергетики, а також кібербезпеки.

У свою чергу Перрі підкреслив, що підписання спільної декларації і його візит є чітким сигналом з боку США про «сильну підтримку пропольської і проєвропейської політики енергетичної безпеки».

Він наголосив, що енергетична безпека країн вимагає диверсифікації поставок газу і диверсифікації країн, звідки поступає газ.

«Cаме тому ми виступаємо проти проекту «Північний потік-2», який зробить небезпечну залежність від газу з Росії ще більшою»,- підкреслив міністр енергетики США.

Перрі зазначив, що в 2017 році США вперше від 1957 року стали експортером газу нетто і готові щороку експортувати 112 млрд кубометрів газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:37 :37