п'ятниця, 9 листопада, 2018, 18:57 Політика
Нардеп пояснив, чому важко залучити до ЗСУ підготовлених та освічених військових
ZIK
ZIK

До війська дуже важко залучити підготовлених, добре освічених кандидатів через низьке грошове забезпечення військовослужбовців. Особливо це стосується частин, які базуються коло таких великих міст, як Одеса, Київ, Харків, Дніпро, Львів. Через це зазвичай молодь вибирає собі цивільну професію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юлій Мамчур.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи дійсно, на думку гостя програми, Україна знаходиться в десятці найкращих європейських армій, пан Мамчур сказав, що йому як військовому приємно це чути, але якщо говорити по суті, то ми не дотягуємо. 

«Передусім, дуже важливими є соціальні гарантії і грошове забезпечення військовослужбовців. Воно знаходиться на доволі низькому рівні, а особливо для військовиків, які базуються коло таких великих міст, як Одеса, Київ, Харків, Дніпро, Львів, де воно не конкурентноздатне», – зазначив заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки й оборони.

За його словами, через це зазвичай молоді люди вибирають собі професію з цивільного життя. І від цього страждає кадрова політика і загалом обороноздатність країни. 

«Залучити підготовлених, добре освічених кандидатів до війська важко. Інколи виникають дуже великі діри в кадровому забезпеченні, тому що люди готуються на посаду, навчаються, а потім у зв’язку з поганим забезпеченням розривають контракт. І знову військо шукає на посаду вузькоспеціалізованого кандидата і знову витрачає на нього кошти. Людину треба підготувати, створити їй умови для проходження служби, забезпечити, щоб вона цілком віддавала себе служінню батьківщині. Поки у нас так не виходить», – констатував Мамчур.

Нагадаємо, що американське інтернет-видання Business Insider склало рейтинг найсильніших армій у Європі. Українська армія посіла в ньому почесне десяте місце.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:35 :57