п'ятниця, 9 листопада, 2018, 14:47 Суспільство
Над Землею зафіксували моторошне помаранчеве світіння
Фото: earthobservatory.nasa.gov
Фото: earthobservatory.nasa.gov

Астронавт Олександр Герст зняв з борту МКС під час прольоту над Австралією дивне помаранчеве світіння

Маловивчений феномен, який сфотографував Герст, називається «власне свічення атмосфери», пише «Новое Время» з посиланням на Science Alert.

Власне світіння атмосфери Землі виникає через з’єднання атома азоту з атомом кисню і ультрафіолетовим випромінюванням від сонця. В результаті з’являються молекула окису азоту і фотон, які випускають яскраве світло.

Із Землі це схоже на полярне сяйво, хоча його можна побачити в усьому світі. Помаранчевий колір, як на знімку, дає натрієвий шар, що знаходиться на висоті близько 100 кілометрів над Землею.

Вивчення власного атмосферного світіння дає вченим можливість зрозуміти механізми взаємодії частинок і встановити певний зв’язок між тим, що відбувається в верхніх шарах атмосфери і погодою – в нижніх.

Читайте також: Мандрівник у часі показав відео з 2120 року

 

Додамо, що, за даними ООН, озоновий шар Землі в Північній півкулі повинен повністю відновитися в середині 2030-х років, а на всій планеті – до 2060 року. Щоб досягти цього терміну відновлення озонового шару, світ повинен буде продовжувати працювати над скороченням випуску інших озоноруйнуючих хімічних речовин, а також не заважати процесам відновлення.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 12:03 :35