п'ятниця, 9 листопада, 2018, 17:31 Події
На місці фортеці св. Єлизавети у Кропивницькому археологи натрапили на унікальні знахідки
Фото: ugorod.kr.ua
Фото: ugorod.kr.ua

Археологи, які проводили розкопки на території валів фортеці св. Єлизавети у Кропивницькому, несподівано виявили не лише речі XVIII століття, а й артефакти віком у понад 2 тис. років.

Про це повідомляє Ugorod.kr.ua з посиланням на наукового співробітника НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту НАН археології України Валентина Собчука.

«Ми знайшли матеріали XVIII століття. Йдеться про будівельні матеріали, кахлі, цеглу та матеріали, що перебували у вжитку людей, які тоді жили (кераміка, посуд, скло). Є звісно, і речі, які поки важко ідентифікувати. Дуже гарні знахідки є серед кахлів другої половини XVIII століття, які мають характерну синю глазур. З несподіваних знахідок було викопано вінце (верхню частину) скіфської посудини з характерним орнаментом. Тобто планували побачити XVIII століття, а вийшло, що побачили також і знахідки скіфської епохи», – розповів Валентин Собчук.

Фото: ugorod.kr.ua
Фото: ugorod.kr.ua

Археолог додав, що у майбутньому на місці знахідок можуть провести повномаштабні розкопки.

«Якщо нас повідомлять про будівництво на цьому місці, то потрібно буде провести повноцінні широкомасштабні дослідження. Ці роботи нам дадуть можливість зафіксувати розташування тих будівель, про які я зазначив, розібратись яким чином вони будувались та що від них лишилось», –додав науковець.

Нагадаємо, львівські археологи досліджують курганні могильники під Києвом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:34 :35