п'ятниця, 9 листопада, 2018, 15:38 Суспільство
Хижаки стали частіше красти яйця птахів в Арктиці через зміну клімату, – дослідження

Активність хижаків в Арктиці, що крадуть з гнізд пташині яйця, в останні 70 років посилилася в кілька разів, що призводить до скорочення чисельності низки видів птахів. Учені пов’язують зміни в поведінці тварин із потеплінням в регіоні.

Про це повідомляє «Громадське».

Багато прибережних птахів, наприклад, кулики та сивки, мігрують в Арктику, щоб відкладати яйця. Вчені пояснюють це тим, що в Арктиці менше видів хижаків, здатних викрасти яйця з гнізд, ніж у тепліших регіонах. Однак спостереження за 38 тисячами гнізд 111 видів куликів показало, що за останні 70 років частота викрадень яєць в Арктиці збільшилася втричі, а в середніх широтах Європи та Північної Америки – вдвічі. Зокрема виявилося, що в Арктиці гине близько двох третин гнізд куликів, що істотно більше частки розорених гнізд в тропіках.

Автори статті пов’язують зростання активності хижаків зі зміною клімату. Однак конкретні його причини наразі не відомі: можливо, змінюється видовий склад хижаків або доступність іншого корму, що змушує їх переходити на пташині яйця. Наприклад, через нестабільність снігового покриву сильно скоротилася чисельність арктичних лемінгів, важливого елемента харчового ланцюга в Арктиці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:46 :25