Новини » Політика 9 листопада, 2018, 10:23
Гройсман: Мовна політика України сьогодні вперше за довгий час є системною та ефективною
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

Уперше за тривалий час мовна політика України є системною та ефективною.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у привітанні з Днем української писемності та мови, повідомляє «Урядовий портал».

«Мовна політика України сьогодні вперше за довгий час є системною та ефективною. Прийняті законодавчі зміни уже починають давати результат та змінювати мовний і культурний ландшафт країни. Ми нарешті впорядковуємо телевізійний та радіопростір, запроваджуючи чіткі правила мовної політики, покликані захистити державну мову», – зазначив глава Кабміну.

Він наголосив, що уряд продовжуватиме політику захисту та використання української мови, при цьому жодним чином не порушуючи принципів мовного розмаїття та будь-яких культурних прав індивідів та спільнот. «Адже наша культурна різноманітність повинна бути нашою перевагою, а не слабкістю», – підкреслив Гройсман.

Читайте новини на тему: День української писемності та мови

Він також нагадав, що українська мова нерозривно пов’язана з унікальною писемністю, основи якої закладені легендарними Кирилом і Мефодієм. Починаючи з найдавнішої літературної пам’ятки України – «Повісті временних літ» – сучасна українська мова та її попередники протягом майже тисячі років користувалися практично однією і тією ж абеткою. «Кириличне письмо, яке ми використовуємо, характерне лише для частини слов’янських народів та кількох націй з-поза меж слов’янського світу. Така унікальність кирилиці змушує нас дбайливо ставитися до неї як до культурного надбання усього людства, що збагачує світову культуру», – зазначив Прем’єр-міністр.

Він також закликав усіх узяти участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, щоб перевірити свій рівень володіння українською мовою.

Нагадаємо, сьогодні, 9 листопада, у день вшанування пам’яті автора найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ» преподобного Нестора Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 10:07 :56