п'ятниця, 9 листопада, 2018, 16:15 Суспільство
Греков: На держаній службі мають працювати ветерани АТО
ZIK
ZIK

Варто взяти у спецслужби атовців, які мають відповідний досвід роботи в органах державної влади. Ймовірно, вони проконтролюють чиновників і зроблять так, що ті припинять красти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив мер окупованого міста Олександрівськ на Луганщині, офіцер запасу ЗСУ Микола Греков.

«Міністерство ветеранів має бути для всіх ветеранів. Навіть тих, що були під час Куликівської битви! Всі люди, які мають відповідні посвідчення, матимуть стосунок до цієї установи», – зазначає експерт.

Микола Греков звертає увагу на практику Сполучених Штатів Америки. Він наголошує: там Міністерство ветеранів є другим найбільшим міністерством за об’ємом бюджету та кількістю працівників.

«Американці супроводжують ветерана, починаючи від повістки, закінчуючи похоронами та навіть ситуацією після них. А в нас виходить каламбур», – обурюється експерт.

Офіцер запасу ЗСУ Греков розповідає і про свою позицію щодо пільг для ветеранів.

«Я користуюся чи не всіма пільгами, які є у цій країні. Та я не подавав заяву на отримання землі, бо в Києві її, на жаль, немає. Як ми знаємо, кожен громадянин України має право на отримання п’яти ділянок. Втім, учасник АТО чи ветеран має першочергове право», – каже мер окупованого Олександрівська.

У такий спосіб, виділяючи одну категорію громадян серед інших, влада сварить між собою українців, переконаний Греков. 

«Не треба ділити нас між всіма ветеранами і стикувати зі звичайним населенням! Та що гірше, серед атовців нас теж намагаються зіштовхнути головами. «Азов» з «Айдаром», «Айдар» з «Донбасом»», – говорить експерт.

Важлива проблема, яка немає законодавчого вирішення – це добровольці. Ніхто досі не розуміє цього слова, переконаний офіцер запасу ЗСУ.

«У 2014-2015 роках ми хоронили хлопців, не знаючи їхніх імен. Був один товариш, який казав: «Навіщо мені з тобою знайомитися? Тебе ввечері вб’ють, а мені потім усе життя пам’ятати твоє ім’я»», – розповідає мер окупованого міста.

Чи не єдина категорія, яка залишається невизнаною – це так звані добровольці, які брали участь у бойових діях, підкреслює Греков.

«Сьогодні їх можна ідентифікувати як незаконне збройне формування і притягнути до кримінальної відповідальності. Також згадаймо і про іноземних громадян, які служили на нашому боці. Їх узаконили лише нещодавно. А у 2014 році в нас були канадці, поляки, німці тощо», – перелічує офіцер запасу ЗСУ.

Мер окупованого міста Олександрівськ на Луганщині наголошує: на державну службу в органи влади слід брати кваліфікованих атовців. Вони зможуть контролювати чиновників і боротися з корупцією.

«Є указ Президента про працевлаштування громадян України, які були в АТО. Тож його слід виконувати. На мою думку, варто взяти у спецслужби атовців, які мають відповідний досвід роботи в органах державної влади. Вони зроблять так, що політики припинять красти. До слова, раніше із КМДА всіх атовців прогнали, бо вони почали перекривати кисень», – додає експерт.

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував, що робити із ситуацією щодо Міністерства з питань ветеранів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:01 :16