п'ятниця, 9 листопада, 2018, 19:20 Політика
Екс-заступник начальника Генштабу пояснив, коли Кремль вирішив змінити тактику щодо України
ZIK
ZIK

Після боїв за Дебальцеве керівництво збройних сил РФ дійшло до висновку, що таким чином далі бойові дії вести з Україною неможливо. Можна діяти тільки, якщо завести більше регулярного війська, а також застосувати авіацію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник начальника Генерального штабу (2006-2010) Ігор Романенко.

«Незважаючи на різні оцінки цих подій під Дебальцевим, чисельність дозволила нашим Збройним силам зупинити ворожу армію і привести керівництво збройних сил РФ до певного висновку, який був затверджений Путіним. У ньому було сказано, що таким чином далі бойові дії вести з Україною неможливо. Можна діяти тільки якщо завести регулярні російські війська, а також застосувати авіацію», – зазначив Романенко.

За його словами, люди часто дивуються, коли в рейтингах вказується чисельність української армії 1 мільйон 100 тисяч бійців. Це неспроста, адже мається на увазі, що це військовослужбовці, які пройшли бойові дії.

«Офіційно українська армія налічує 260 тисяч, але подається 1 мільйон 100 тисяч. Ми пам’ятаємо 5 хвиль мобілізації, всі ці люди мають досвід війни. Це резерв першого розряду», – пояснив екс-заступник начальника Генштабу.

Пан Романенко наголосив на тому, що українські військовослужбовці мають унікальний досвід, який полягає в тому, що Україна чотири з половиною роки воює з першою армією Європи.

«Коли до нас прибувають інструктори з держав-союзників, ми переймаємо їх досвід і реалізуємо його у місцях проведення відповідних операцій. Водночас всі вони з 2014 року хочуть вивчати той досвід, який набули наші військовослужбовці», – зауважив гість програми.

Нагадаємо, що американське інтернет-видання Business Insider склало рейтинг найсильніших армій у Європі. Українська армія посіла в ньому почесне десяте місце.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:34 :24