п'ятниця, 9 листопада, 2018, 18:45 Політика
Експерт прогнозує покращення мовної ситуації, попри засилля тих, кому «какая разніца»
ZIK
ZIK

Мовна ситуація в Україні буде покращуватися зусиллями людей, попри супротив кремлівської пропаганди і байдужість частини суспільства.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

Гість програми наголосив, що українці в умовах війни мають відстоювати своє українство у своїй державі. Він вважає, що обласні ради, заборонивши публічне використання російськомовного продукту, вчинили правильно.

«Бо за цією мовною «шизофренією», яка нав’язується владою, «рускім міром», з оцим знущанням над людьми, коли російська попса все заполонила і просто жити не дає бійцям, ветеранам війни, які отримують психологічну травму, діти і вдови загиблих отримують психологічну травму. Але, звичайно, не всі це помічають, життя триває», – констатував Андрій Ніцой.

Він переконаний – мовна ситуація в Україні покращуватиметься зусиллями людей, попри супротив кремлівської пропаганди і байдужість частини суспільства, які діють за принципом «какая разніца».

Андрій Ніцой наголосив, що українська Конституція захищає право етнічних меншин на вивчення і використання свої мови та культури, проте використання мови у публічному просторі – це інше питання.

«Тому що мова – це не просто засіб комунікації, це засіб мислетворення, засіб, який забезпечує державну безпеку й оборону держави», – акцентував він.

Нагадаємо, 9 листопада, у день вшанування пам’яті автора найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ» преподобного Нестора Літописця, в Україні відзначають День української писемності та мови.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у привітанні з Днем української писемності та мови наголосив, що вперше за тривалий час мовна політика України є системною та ефективною.

Як повідомляли, в Україні з четверга, 8 листопада, починається фінальний етап введення квот на україномовні пісні і програми на радіо, а також передач на телебаченні.

У вересні Львівська облрада прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. 25 жовтня депутати Житомирської обласної ради заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області, ставши другим регіоном, який ухвалив таке рішення. Аналогічне рішення ухвалили на Тернопільщині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:04 :04