Новини » Політика 9 листопада, 2018, 13:53
Дуда безрезультатно просив Порошенка втрутитися у справу левів на Личаківському кладовищі
Фігури двох левів на цвинтарі Орлят у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Фігури двох левів на цвинтарі Орлят у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Президент Польщі Анджей Дуда звертався до Президента України Петра Порошенка з приводу офіційного встановлення на польському військовому меморіалі Личаківського кладовища у Львові скульптур левів, проти чого виступає Львівська обласна рада, однак жодної реакції досі не має.

Про це він заявив, 8 листопада, у ефірі програми «Незавершені розмови» на польському проправому католицькому телебаченні Трвам та Радіо Марія, повідомляє Polskie Radio.

Відповідаючи на питання одного із слухачів про польсько-українських відносин і статуї левів на Личаківському кладовищі він зазначив, що йдеться про дуже складні питання пов’язані із давно минулим польсько-українським протистоянням та польським військовим меморіалом у Львові.

«Останнім часом це дуже важка тема. Я багато разів звертався з приводу цих питань, тому що їх досить багато, до Президента України Петра Порошенко. Я розмовляв з ним і просив втрутитися в ці питання. На жаль, як ви бачите, наразі такої реакції немає», – зазначив президент Анджей Дуда.

Він наголосив, що це також пов’язане із внутрішньополітичними проблемами в Україні.

«Наскільки мені відомо, львівська влада має інше політичне бачення, ніж президент, тому там існують труднощі з компромісом. Є багато складних проблем, з приводу яких ми висловлюємо сум, але над якими ми будемо працювати. Це не легко. Ми увесь час намагаємося, але, як ви бачите, не все вдається», – додав Дуда.

Нагадаємо, 25 жовтня, Львівська облради прийняла заяву щодо незаконного встановлення на території Личаківського кладовища мілітарних символів. На думку депутатів, «наполегливе бажання польської сторони все ж розмістити скульптури левів на «цвинтарі Орлят» на території Личаківського кладовища у Львові є складовою системної стратегії частини польського політикуму, спрямованого на експлуатацію шовіністично-імперських настроїв, у тому числі щодо Львова».

На цю заяву одразу ж відреагував заступник глави МЗС Польщі, який заявив, що відомство «рішуче виступає проти можливості незаконного усунення левів з польського військового меморіалу на Личаківському кладовищі» та про те, що «українська сторона була попереджена про негативні наслідки цього руху для двосторонніх відносин».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:23 :26