Новини » Політика Читать эту новость на русском

Активіст заявив, що замовник вбивства Каті Гандзюк не один

Портрет Катерини Гандзюк. Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк замовила не одна особа, і винагорода за нього була більшою за 5 тисяч доларів, про які говорили виконавці.

Про це заявив активіст ініціативи «Хто замовив Катерину Гандзюк?» Роман Сініцин в інтерв’ю Ліга.net, – передає «Українська правда».

«Ми знаємо, хто замовив Катю Гандзюк», – сказав він, але ім’я назвати відмовився.

На запитання, чи був це народний депутат, Сініцин нагадав, що «журналісти «злили» одного з посередників вбивства Каті» (Ігоря Павловського – помічника нардепа БПП і генерала поліції у відставці Миколи Паламарчука – ред.).

«Ми знаємо, хто, кому і скільки передавав грошей за напад на Катю. Замовник, насправді, не один», – заявив активіст.

Сініцин упевнений, що «гроші завозилися в Херсонську поліцію і прокуратуру, щоб не шукали реальних замовників», що «була стратегія: ліпити з виконавців замовників».

«Лише після скандалу з (невинним підозрюваним) Новіковим вони взяли п’ятьох реальних виконавців – екс-бійців «Правого сектора». Дивує: частина з них – герої війни, які воювали в Донецькому аеропорту», – сказав він.

На думку Сініцина, їхнім мотивом були гроші. Але не по 5 тисяч доларів: «Грошей було набагато більше, не можу озвучувати суму».

«Ці люди працювали на помічника нардепа Ігоря Павловського... Охорона. Є факти, що вказують, що вони також займалися віджиманням врожаю у фермерів. Це ж аграрний регіон. Вони жили у Павловського на базі. Не треба бути Еркюлем Пуаро, щоб це встановити», – заявив він.

За його даними, «головний виконавець Сергій Торбін» отримував гроші «від вищої ланки злочину». Він спочатку визнав провину, а потім відмовився від свідчень.

«Ми встановили кілька ланок із посередників, які ведуть до замовників», – заявив Сініцин і підтвердив, що одна з них – це помічник нардепа.

«До передачі справи в СБУ вся стратегія херсонської поліції, за нашою інформацією, полягала в тому, що вони хотіли зробити з ключового виконавця Торбина замовника вбивства. Оприлюднення імені помічника нардепа було для того, щоб показати їм, що не варто так розслідувати справу», – пояснив активіст.

«Тепер складність у тому, що лише Торбін знає наступних людей, які ведуть ближче до замовників, а він мовчить», – додав Сініцин.

Він не зміг сказати, чи причетний Паламарчук.

Сініцин назвав метою активістів змусити слідство назвати замовників нападу на Гандзюк. І не виключив оприлюднення нової інформації, якщо цього не станеться.

«Катя знала, хто її замовив за певний час. Журналісти-розслідувачі теж уже багато що знають. Незабаром побачите», – сказав він.

З приводу подальших дій Сініцин сказав: «Зараз чекаємо, коли візьмуть під варту Павловського».

Катерину Гандзюк облили кислотою в Херсоні 31 липня, вона перенесла понад десять операцій – але 4 листопада померла в київській лікарні.

Loading...