четвер, 8 листопада, 2018, 20:33 Суспільство
Водії, які приженуть автівки з-за кордону, будуть вже реальними власниками, – депутат
ZIK
ZIK

Лише 10% громадян мають змогу придбати автомобіль, якому до 10 років, і заплатити 2-3 тисячі доларів за його розмитнення. Утім для більшості водіїв з автомобілями на єврореєстрації такі суми є нереальними.

Це зауважив народний депутат України Михайло Головко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Цей закон не стосується усіх українців, які зараз, за офіційними даними, перебувають за межею бідності й не зможуть собі придбати навіть вживаний автомобіль з Європи.

І зміни до акцизу, які порівняно є кращими за ті, що діяли до сьогоднішнього дня, в принципі нічого не змінять. Тобто цей закон розрахований приблизно на 10% населення, які мають змогу купити автомобіль», – зауважив Михайло Головко.

Депутат пояснює, що ці 10% громадян мають можливість придбати автомобіль, якому до 10-років, і заплатити 2-3 тисячі доларів за розмитнення. Утім для більшості мітингувальників такі суми є нереальними.

«Якщо, наприклад, автомобілю 18 років, і він коштує щонайбільше 2 тисячі доларів, а натомість за розмитнення в підсумку потрібно буде заплатити 3,5 тисячі доларів, то який в цьому сенс?

З одного боку, позитивно те, що тепер кошти за розмитнення «євроблях» надходитимуть до державної казни і, так чи інакше, загальні правила потрохи починають формуватися. Також ті водії, які приженуть автомобіль з-за кордону, вже будуть реальними власниками своїх авто. Але, з іншого боку, автомобіль залишається недоступним для більшості українського населення», – визнав Михайло Головко.

Як повідомлялося, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розмитнення авто на європейській реєстрації.

Відповідно до законопроекту, базові ставки акцизного податку для нового легкового авто з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см визначені у розмірі 50 євро за одиницю, а для нового легковика з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см – 75 євро. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:57 :37