четвер, 8 листопада, 2018, 17:59 Події
Відзавтра Україна братиме участь у найбільших навчаннях НАТО

9 листопада Україна візьме участь у другій командно-штабній фазі найбільших з часів холодної війни навчаннях НАТО Trident Juncture-2018, в яких візьмуть участь близько 50 тис. людей з держав-союзників Альянсу.

Про це повідомив військовий представник Місії України при НАТО, генерал Володимир Аскаров, передає УНН.

«Безпосередня участь наших військовослужбовців (у Trident Juncture-2018) почнеться тільки у другій фазі навчань, так званій командно-штабній фазі, вона триватиме з 9 по 23 листопада. Там беруть участь п’ятеро наших військовослужбовців», – зазначив генерал.

За словами Аскарова, українські війська географічно будуть розташовані в трьох основних місцях: Рамштайн (Німеччина), Неаполь (Італія) і Ставангер (Норвегія).

У Рамштайні українські військовослужбовці будуть займатись питаннями планування повітряних операцій, плануванням операцій з перевезення різних підрозділів.

«У Неаполі наш офіцер буде займатись плануванням майбутніх операцій в рамках логістичного забезпечення, ще один офіцер буде виконувати обов’язки офіцера Центру роботи з засобами масової інформації. Офіцер в Норвегії буде займатися питаннями цивільно-військового співробітництва, тобто питаннями щодо взаємодії під час ведення бойових дій між військовими, місцевим населенням і органами влади», - сказав Аскаров.

У Trident Juncture-2018 Україна візьме участь як партнер Альянсу, тому для військових ЗСУ це превілей.

«Бути присутнім на цих навчаннях з боку партнерів є суттєвим привілеєм, який зараз мають тільки п’ять країн: Україна, Грузія, Йорданія, Швеція і Фінляндія», – додав він.

Навчання відпрацьовує статтю 5 Вашингтонського договору, яка визначає, що напад на будь-якого члена Альянсу є нападом на усі країни НАТО. Тобто це є навчанням з угрупованнями багатонаціональних військ з колективної оборони

Так, головне завдання Trident Juncture-2018 – це навчити військові частини збройних сил країн-членів НАТО працювати одне з одним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 15:04 :07