четвер, 8 листопада, 2018, 16:11 блоги Політика
Українські квоти на радіо: і де ж ті станції, які мали закритися?
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України
Ілюстрація: facebook.com/taras.shamayda
Ілюстрація: facebook.com/taras.shamayda

У це важко повірити, але якихось два роки тому в радіоефірі майже не було українських пісень. У прайм-тайм на одну українську пісню – 10-20 російських. Талановиті музиканти з класною музикою марно оббивали пороги радіостанцій, а слухачі марно намагалися почути з динаміків рідну мову.

А коли ми разом з громадськими активістами й музикантами боролися влітку 2016 за закон про українські пісні на радіо, власники медіа-бізнесу розповідали, що української музики нема, і якщо ухвалити наш закон, радіостанції позакриваються, а слухачі перестануть слухати радіо.

Ми подолали опір «русского міра» і його лобістів у сесійній залі, ухвалили якісний закон, і вже з осені 2016 року не менше як 25% пісень у радіоефірі мали бути українськими, через рік – не менше як 30% і нарешті сьогодні, 8 листопада 2018, закон запрацює на повну силу, і на кожній радіостанції буде не менше як 35% українських пісень.

І де ж ті радіостанції, що закрилися? І ті слухачі, які через українські пісні перестали слухати радіо? Де «розкол» і «протести», якими нас лякали? Ми щодня чуємо в радіоефірі багато чудової української музики, на всі смаки і жанри.

У першому півріччі цього року 54% всіх пісень на загальнонаціональних радіостанціях і 48% на місцевих і регіональних були україномовними, тобто значно більше, ніж вимагає закон. Тому що українська музика – це гарно, модно й цікаво.

Дякую особливо співкоординатору руху «Простір свободи» Тарасу Шамайді за незламну принципову позицію та всій громадськості.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 04:49 :26