четвер, 8 листопада, 2018, 11:29 Події
У портах Криму в жовтні зафіксували два десятки танкерів та вантажних суден-порушників
Кораблі у Чорному морі поблизу Ялти, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Кораблі у Чорному морі поблизу Ялти, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

З 1 по 31 жовтня до портів окупованого Криму зафіксовано заходження 20 танкерів і вантажних суден-порушників (інформація надається щодо суден, на яких працює Automatic Identification System).

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

«19 суден були під прапором Російської Федерації і один – під прапором Сирійської Арабської Республіки. Загалом ці судна здійснили 45 заходжень у порти Севастополя та Керчі», – наголошується в повідомленні.

Крім того, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії та Керчі, використовуваних для стоянки, зафіксовано п’ять суден, серед яких чотири – під прапорами РФ і одне – під прапором Коморських Островів.

Наголосимо: морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» й відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. №255 «Про закриття морських портів».

«Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів і терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополя, є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України та передбачає відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, зокрема кримінальну», – нагадали в МінТОТ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 04:23 :34