четвер, 8 листопада, 2018, 10:47 Львів
У Львові протестують проти реорганізації дитячого кардіохірургічного відділення

У Львівській обласній клінічній лікарні під виглядом реорганізації ліквідовують єдине у Західній Україні дитяче кардіохірургічне відділення. Лікарі відділення, а також батьки дітей сьогодні організовують протест проти таких дій адміністрації лікарні.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив кардіохірург дитячого кардіохірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні Віталій Петров.

«Минулого тижня у Львівській обласній клінічній лікарні видано наказ про реорганізацію дитячого кардіохірургічного відділення, який виявився несподіваним для колективу відділення. З нами не проводили жодних обговорень, нарад, круглих столів, не почуто професійних думок, як саме потрібно виконати цю реорганізацію.

Відділення дитячої кардіохірургії є підрозділом Серцево-судинного центру у Львівській обласній клінічній лікарні – єдиного на Львівщині. З серцево-судинним центром також не проводилось жодних дискусій, ніхто не цікавився їх думками», – повідомив В.Петров.

З його слів, відповідно до наказу, у результаті цієї реорганізації у відділенні дитячої кардіохірургії зникнуть ключові позиції, зокрема, палата інтенсивної терапії. Тобто, йдеться про ліквідацію дитячої реанімації. «Дитяча реанімація не була профінансована ні лікарнею, ні державою, а виключно за позабюджетні кошти – українських меценатів та іноземних спонсорів», – додав В.Петров.

Лікар зазначив, що адміністрація лікарні не провела аналіз та не повідомила працівникам відділення, який стан із захворюваністю на вади серця серед дітей в області та в регіоні.

«Згідно із науковими дослідженнями, за шість років (з 2008 до 2014 року) на Львівщині зареєстровано 1680 нових дітей з вадами серця. Дивно, чому немає у тексті наказу обґрунтування цих цифр. Окрім того, наше дитяче кардіохірургічне відділення єдине на Західній Україні. Відтак кардіохірургічна служба зникає під назвою реорганізація», – наголосив В.Петров.

З його слів, проти такої реорганізації протестують не тільки працівники відділення, а й батьки дітей, які там лікувалися.

Заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Лілія Юхимів у коментарі IA ZIK пояснила, що не йдеться про ліквідацію дитячого кардіохірургічного відділення, а про його об’єднання із дорослим кардіохірургічним відділенням.

«Це не відповідає дійсності. Не закривається і ніхто не звільняється. Просто об’єднуються два відділення – доросле і дитяче кардіохірургічне, які розміщені на одній території, на одному поверсі. Вони зливаються зі збереженням профільності дитячих ліжок та всім персоналом. Немає в Україні розділення спеціальності на дитячих та дорослих кардіохірургів. Є просто кардіохірурги. Вони зараз об’єднуються в кардіохірургічне відділення, яке залишається на місці.

Потреба об’єднання обговорюється вже рік. Прогресивно зменшується навантаження на дитячу кардіохірургію. А йдеться про використання площі, персоналу. Рахуємо гроші. Тому вирішили, що буде доцільніше об’єднати і використовувати персонал у межах одного відділення», – пояснила Л.Юхимів.

З її слів, із 10 дитячих ліжок залишаться сім. Три ліжка інтенсивної терапії передаються в реанімацію №2. «Фактично залишається стільки, скільки й було. Немає потреби, нема стільки дітей, які звертаються до них для оперативного втручання. Така статистика. Щоб надавати допомогу дітям Львівської області – ліжок достатньо. Стоїть, напевно, проблема у посаді завідувача відділенням», – зауважила заступник головного лікаря лікарні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 11:49 :22