четвер, 8 листопада, 2018, 22:58 Суспільство
У Борисполі хочуть знести пам’ятник Небесній сотні, бо аж надто схожий на народного депутата
ZIK
ZIK

У Борисполі набирає обертів скандал із меморіалом Небесної сотні. Місцеві зажадали, аби його знесли, бо, кажуть, зображений на ньому «козак» Гаврилюк не має права там бути.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Це не я на тому пам’ятнику, просто з мене взяли образ. Тоді, 4 роки тому, цей образ був наче символом України, як воля до незалежності», – каже Михайло Гаврилюк.

Так народний депутат пояснює журналістам, чому чоловік, зображений на пам’ятникові Небесній сотні в Борисполі, настільки схожий на нього. Переконує: з ним не радилися.

Меморіал, який простояв 4 роки, днями опинився в епіцентрі скандалу. Місцеві переконані: на пам’ятникові саме народний депутат. Тож виступили з ініціативою знести монумент. Мовляв, Гаврилюк не виправдав їхніх сподівань.

«Після того, як він став народним депутатом та деяких його вчинків у новому статусі, вже почалися певні претензії», – пояснює борисполець Богдан Нетішин.

Та не лише це обурює людей. Борисполець Вадим Тусь дивується: на пам’ятникові викарбувано імена померлих героїв. А на зображенні – образ живого чоловіка.

«Жива людина не може бути символом Майдану, саме людям, які загинули на ньому. Я не знаю, який архітектор зробив це зараз, меценатів, які вкладали в це кошти. Вони не хочуть зізнаватися, що це були саме вони», – каже чоловік.

Новий вигляд монумента жителі вже придумали.

«Потрібно просто замінити не людиною. А, можливо, сходи, які йдуть на небо. Є такі красиві картинки. Це буде справжнім символом Небесної сотні», – певен Вадим Тусь.

У місцевій владі переконують: чоловік на пам’ятникові – ніякий то не Гаврилюк. Мовляв, тим, кому герой на монументі нагадує нардепа, привиділося.

«Ніякого Гаврилюка там немає. Якщо комусь хтось щось нагадує, що він закрив там тим прапором, так ви мені скажіть: а що було потрібно скульптору передбачити – голого?» – запитує секретар міськради Ярослав Годунок.

Звернення про демонтаж люди найближчим часом передадуть міській владі. Утім там нашу знімальну групу запевнили: змінювати меморіалу не планують.

Нагадаємо, Михайло Гаврилюк потрапив у скандал із волонтерським автомобілем, яким регулярно користується, але який не зазначений у його декларації.

Альона Гулай, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 20:12 :25