четвер, 8 листопада, 2018, 11:45 Суспільство
Трагічну дату депортації українців Закерзоння вшанують на державному рівні
Репатріація українців з Новосільців (Сяноцький повіт) в УРСР. Березень 1946. Фото: wikipedia.org
Репатріація українців з Новосільців (Сяноцький повіт) в УРСР. Березень 1946. Фото: wikipedia.org

Народні депутати підтримали проект постанови про відзначення на державному рівні 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.

За проект Постанови № 8603 авторства народного депутата Антонищака та групи депутатів під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, за основу і в цілому проголосували 234 обранці.

Як ідеться у пояснювальній записці, метою проекту Постанови є відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр. та забезпечення належних організаційно-правових умов проведення відповідних заходів, а також встановлення другої неділі вересня – Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців.

Нардеп Подоляк, представляючи проект постанови № 9071, пояснила, що зареєструвала аналогічну постанову, оскільки акценти є різними. З її слів, ВРУ не повинна втручатися у діяльність Міносвіти, зокрема, переглядати навчальні плани, не має права вказувати ЗМІ, які програми ті мають показувати. Вона застерегла, щоб з огляду на такі кроки у ВРУ не почали писати історію.

Ірина Подоляк зауважила, що головний акцент проекту постанови, співавтором якого вона є, полягає у тому, що під час проведення заходів, треба пам’ятати про справжніх винуватців трагедії – комуністичні режими СРСР та Польщі.

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький зауважив, що комітет підтримав два проекти постанов.

Під час голосування проект постанови авторства Андрія Антонищака № 8603 підтримали 234 обранці, авторства Ірини Подоляк № 9071 – 168  депутатів.

Як повідомляли раніше, у вересні Львів вшанував пам’ять примусово виселених українців із території Закерзоння.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 04:26 :40