Новини » Суспільство

Таран: Ми живемо в унікальній країні, де той, хто не хоче платити мито – блокує міста

ZIK

Від протестів водіїв на машинах із іноземною реєстрацією страждають звичайні люди. Адже їх учасники перегороджують дороги, створюючи великі затори. Найважливіша вимога до влади – зменшити податки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Сергій Таран.

«Ми живемо в унікальній країні. В державах, з тими, хто не хоче платити мито,  ними розбираються правоохоронні органи. Когось ловлять, когось – ні. Але люди тікають від поліції», – підкреслює експерт.

Водночас, в Україні ті, хто не хочуть сплачувати мито, об’єднуються в рухи, блокують міста і мають вимоги до влади, обурюється політолог.

«Що «євробляхери» придумали? Власник їхніх машин є закордоном. Українські правоохоронці і влада не мають до нього жодного стосунку. Фактично, власниками є «бляхери», бо керують цим авто. І якщо вони скоять ДТП, то до них не можна буде поставити жодного питання. Були випадки, коли такі люди просто йшли з місця аварії і в жодній базі не числилися. Тільки об’єднавши митну базу і поліції, у останніх з’явилася можливість здогадатися хто був в машині. Це насправді велике порушення прав, особливо, якщо «євробляхери» йдуть працювати у таксі», – наголошує експерт.

Сергій Таран зазначає: серед всього «євробляхери» вимагають, щоб їхнє мито сплатили інші громадяни.

«Вони хочуть, щоби замість них платили ми. Я вважаю, що це безпрецедентно і з цим потрібно по-іншому розбиратися», – наголошує експерт.

Водночас політолог зізнається, що розуміє позицію влади у цій ситуації.

«Політики повинні вирішувати конфлікти. Зараз з того, що я розумію, вони вирішили впровадити пільговий період – 90 днів, під час якого сплачується значно менше мито. Якщо власник авто переступить цю позначку у три місяці, буде платити трохи більше. Коли і після цього політичного рішення «євробляхери» не будуть задоволені, то я не знаю що робити», – каже Таран.

До того ж, він звертає увагу на те, що від протестів «євробляхерів» страждають звичайні містяни, адже ті створюють затори.

Нагадаємо, сьогодні Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу про розмитнення «євроблях».Loading...