четвер, 8 листопада, 2018, 10:03 Суспільство
Стійкі до антибіотиків супербактерії «вб’ють до 2050 року 1,3 млн європейців»
Фото: EPA/BERND WUESTNECK
Фото: EPA/BERND WUESTNECK

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) визначила, що стійкі до антибіотиків супербактерії можуть до 2050 року вбити близько 2,4 млн осіб у Європі, Північній Америці та Австралії, якщо ця проблема не буде вирішена.

У Європі кількість загиблих від стійких до антибіотиків супербактерій сягне приблизно 1,3 млн осіб, у Великобританії – близько 90 тисяч, – інформує видання The Guardian.

За словами авторів доповіді, прості гігієнічні заходи, такі як миття рук та більш обачне призначення антибіотиків, можуть запобігти частині смертей. У доповіді зазначається, що швидке та коректне визначення захворювання й призначення пацієнту коректного лікування також може допомогти подолати цю кризу.

Також зростає занепокоєність збільшенням кількості інфекцій, що розвинули стійкість до препаратів першої лінії, що призводить до того, що можливі варіанти лікування є досить обмежені. Проблема резистентності особливо швидко зростає у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

У доповіді попереджається, що найбільш вразливими є країни Південної Європи, а Італія, Греція та Португалія очолюють рейтинг країн з найвищим рівнем смертності від стійких до антибіотиків супербактерій.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 19:44 :35