Садовий проводить передвиборчу кампанію, привласнивши чужий бренд Urban Talks?

Міський голова Львова Андрій Садовий. Скріншот з відео MediaTOR

В усіх на слуху повідомлення про поїздки міського голови Львова Андрія Садового по містах України у рамках проекту Urban Talks. Вони відбуваються ледь не щотижня, починаючи з кінця 2017 року, та щедро висвітлюються, як на сайті ЛМР, так і на платформах партії «Самопоміч». Садовий об’їздив з ними чи не всю країну.

Urban Talks подається як проект обміну досвідом між містами України, тобто, нібито, мав би бути організований як офіційний захід ЛМР. Насправді у Львівській міській раді ні сном ні духом не чули про нього, а, відтак, можна припустити, що це передвиборчий вояж лідера політичної партії «Самопоміч» та офіційного кандидата на президентських виборах 2019 року Андрія Садового. І організовують та проводять його, можна припустити, силами партійних структур, але у робочий час мера Львова та ще й у формі відряджень. До того ж, виглядає, сам бренд Urban Talks – не вигадка технологів Садового, а «незаконно запозичена» назва одного з європейських start-up, жодного офіційного права на користування яким не було представлено.

Такий висновок можна зробити з листа, отриманого від ЛМР у відповідь на офіційний інформаційний запит ІА ZIK.

12 питань – півтори відповіді

Журналісти просили у ЛМР надати відповідь на 12 запитань, пов’язаних з загадковим проектом Urban Talks, оскільки ані на сайті міської ради, ані у усному зверненні до прес-служби не вдалося знайти жодної інформації про те, що це за захід, його статус, організаторів та джерела фінансування.

<nbsp;>
;>

Запит було надіслано ще 27 вересня 2018 року, але відповідь довелося чекати довго і отримати її, шляхом багаторазового нагадування, лише 17 жовтня.

Та й відповіддю його назвати складно, оскільки отримано більш-менш прийнятні пояснення лише на два запитання: загальну інформацію про те, що таке Urban Talks та дані про міста, у які здійснено поїздки у 2018 році.

<nbsp;>
;>
<nbsp;>
;>

Натомість проігноровано ключові моменти:

  • яке управління ЛМР організовує та відповідальне за проведення заходів – зрозуміло ж, що така кількість турів вимагає неабияких організаційних зусиль;
  • Які статус, мета та практична користь цих поїздок у контексті роботи міського голови – адже, однозначно, вони відбуваються у робочий час, тоді, коли чинний міський голова мав би займатись міською господаркою;
  • Які офіційні документи та рішення ЛМР «благословляють» участь мера у цих гастролях, враховуючи, що десятки поїздок, десятки «прогулів» та десятки відірваних від роботи працівників ЛМР – зрозуміло, коли мер вирушає у робочу поїздку з якоюсь конкретною метою, а тут ілюзорний «налагодження дружнього діалогу та співпраці». Не йдеться про питання транспортного колапсу, розгулу незаконних забудов, сміттєвих проблем, реконструкції очисних споруд – лише «успішний досвід розвитку міст»;
  • Які партнери проекту? Навіть, якщо припустити, що поїздки на місцях організовують приймаючі міста, то вони мали б бути такими партнерами. Але і це не вказано у відповіді, що додатково наштовхує на думку про те, що поїздки є суто політичним турне лідера «Самопомочі»;
  • Звідки взято назву Urban Talks і чи погоджено її використання з власниками start-up.

Можна ще багато говорити про те, що Андрій Садовий ніколи не брав у робочі поїздки дружину, а тут він щоразу поруч з нею, як з першою леді.

Слід також наголосити, що його поїздки супроводжуються безпрецедентним медіа-розголосом, десятками постів та реклам у соцмережах, сотнями фото.

Але, головне – ЗМІ та інші ресурси партії «Самопоміч» ніколи так багато не висвітлювали його діяльності саме як міського голови Львова. Ну, добре, поїхав ти у робочу поїздку як мер – а що вона має до політичної діяльності лідера партії?

Ну, і яскравою ілюстрацією цього є фото Садового з поїздки у Тернопіль, де він відкрито красується на фоні банеру «Самопомочі».

 

Звичайно ж, Андрій Іванович може їздити Україною як приватна особа. Тим більше, що всюди його супроводжує дружина, але тоді він має робити це у вихідні дні або у фонд відпустки.

Може їздити і як лідер політичної партії, але тоді треба чесно зізнатись, що це – передвиборча агітація. Та така простота душевна не притаманна львівському меру. Він давно має амбіції лідера всеукраїнського масштабу, тож уявляє, що може роз’їжджати країною, як Президент чи прем’єр.

Може, звісно ж, і як міський голова, але, по-перше, в розумній кількості, а, по друге, ОФІЦІЙНО. Тобто у листі від ЛМР мала бути відповідь про Urban Talks, скажімо, як про будь-який інший проект ЛМР, з переліком базових документів, виконавців та відповідальних осіб – натомість нічого такого редакція ІА ZIK не отримала.

Засекречені розпорядження

Як вже зазначалося, абсолютно не зрозуміло, що є підставою для чисельних поїздок Андрія Садового. Хоч якусь інформацію про це можна було б почерпнути з розпоряджень про відрядження, яке сам собі виписує мер Львова. Але, виявляється, їх немає у вільному доступі на сайті ЛМР! Як пояснили журналістам у прес-службі ЛМР, така ситуація, імовірно, пов’язана з тим, що це кадрові документи, публікація яких не передбачена законодавством.

Більш удачливими виявились наші колеги, яким вдалося отримати і опублікувати ці розпорядження:

Копія розпорядження про відрядження. Фото: varianty.lviv.ua
Копія розпорядження про відрядження. Фото: varianty.lviv.ua

З документу випливає, що поїздка, до прикладу, у Чернівці, оформлена, як службове відрядження, і витрати на неї будуть компенсовані з коштів виконавчого комітету ЛМР.

Приклад Харкова

Яскравим і дуже промовистим прикладом передвиборчого характеру поїздок слугує вояж у Харків. У описі її перебігу йдеться про Садового, Москаленка, Чаплінського, виставлено десятки фото тинейджерів та інших потенційних виборців, але немає жодної інформації про зустрічі з офіційними особами Харківської міської чи обласної влади, не кажучи вже про мера Харкова Геннадія Кернеса. З ким тоді, питання, зустрічався Садовий, як не з електоратом? І, слід відзначити, інформація про захід взята не з місцевої преси, а з офіційного сайту ЛМР. Де «обмін досвідом»? З ким «налагодження діалогу та співпраці»?

Про це ж пише і родинне медіа Садового: «Напередодні Urban Talks Андрій Садовий з дружиною і колегами відвідав Харківський художній музей, підприємство «Grande Marine», яке виробляє човни, на якому поспілкувались про розвиток суднобудівництва. Також мер зустрівся із місцевими студентами».

І жодного слова про зустріч з місцевою владою – лише електорат!

Приклад Харкова взятий не випадково, адже саме тут є перший успішний досвід рекультивації звалища та будівництва сміттєпереробного комплексу, який вже перейшов екватор усіх будівельних робіт і буде запущений у роботу вже наступного року. Дуже хотілося б, щоби подібний проект вже працював і у Львові. Проте, далі обіцянок Садового бути піонером у галузі утилізації сміття, особливо після трагедії на Грибовицькому звалищі, на жаль, справа не дійшла.

Отож від цієї поїздки найбільше очікувалось обмін саме цим досвідом, але до того руки у міського голови Львова не дійшли, а, можливо, його сумний досвід просто проігнорувала місцева влада.

До речі, на сайті Харківської міської ради у день візиту не подно жодної інформації про «обмін досвідом» зі Львовом. А й справді, навіщо Кернесу піарити кандидата у президенти Андрія Садового.

Чи привласнив чуже Садовий, використовуючи бренд Urban Talks?

І нарешті, як вишенька на торт: виявляється, торгова марка Urban Talks не належить до авторських розробок ЛМР, він є одним зі проектів start-up UrbanizeHub.

Скріншот з сайту urbanizehub.com
Скріншот з сайту urbanizehub.com

Також ЛМР у своїй відповіді не вказала, що даний start-up є партнером міської ради.

З цього випливає, що команда Садового привласнила чужу назву, чужий start-up, чужий бренд.

Ми скерували запит на адресу start-up UrbanizeHub і не отримали відповіді про делегування повноважень на використання бренду, а, відтак, залишається таємницею, на якій підставі ЛМР, «Самопоміч», особисто Андрій Садовий самоуповноважилися на використання у власних політичних цілях іноземної торгової марки.

Аналітична група IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...