Новини » Світ 8 листопада, 2018, 13:35
Росія вводить табу для військових на інформацію про себе у ЗМІ та соцмережах
Російські військові. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Російські військові. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Держдума Росії 8 листопада прийняла в першому читанні урядовий законопроект про заборону військовим розміщувати в Інтернеті та ЗМІ інформацію про себе або товаришів по службі.

Про це повідомляє російський «Интерфакс».

Зазначається, що військовослужбовцям забороняється розміщувати фото-, відеоматеріали, дані геолокації та іншу інформацію про себе та інших військових, яка дозволяє розкрити відомчу приналежність військових, інформацію про службову діяльність, діяльність військових частин, організацій або підрозділів, місце їх розташування тощо.

Це обмеження стосується і військовослужбовців – іноземних громадян.

Згідно з пояснювальною запискою, аналіз діяльності Збройних сил РФ, інших військ, військових формувань і органів, в тому числі під час їх застосування в Сирії, показав, що військовослужбовці становлять особливий інтерес для спецслужб окремих держав, терористичних і екстремістських організацій.

«Інформація, розміщена військовослужбовцями в інтернеті або в ЗМІ, застосовується для інформаційного та інформаційно-психологічного впливу, а також в окремих випадках для формування упередженої оцінки державної політики РФ», – цитує документ інформагентство.

За порушення зазначеної заборони військового можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності владою відповідного командира.

Також наголошується, що цей законопроект не поширюється на громадян, звільнених з військової служби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 02:16 :30