Новини » Політика 8 листопада, 2018, 19:03
Росії Донбас не потрібен – вона хоче кримський військовий плацдарм, – Ірина Верещук
ZIK
ZIK

Росії не потрібен Донбас, їй потрібен Крим як військовий плацдарм, і РФ робитиме все, щоб звести всі моделі вирішення конфлікту до того, щоб винести за дужки Крим.

Таку думкув ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила директор центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Гостя програми, коментуючи заяву представника України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євгена Марчука, який в ефірі одного з телеканалів заявив, що йому надходили пропозиції «зняти питання Криму» для того, щоб завершити війну на Донбасі, зауважила, що Росія давно впроваджує стратегію «Донбас в обмін на Крим».

«Росії не потрібен Донбас, їм потрібен Крим як військовий плацдарм, і вони робитимуть все, щоб звести всі моделі вирішення конфлікту так, щоб винести за дужки Крим, і вони ні перед чим не зупиняться у цьому випадку», – вважає Ірина Верещук.

Експерт Українського інституту з прав людини, полковник запасу Святослав Стеценко зауважив, що гібридні методи війни насправді не є новими та давно були описані.

«Ті методи, які зараз застосовує Московія, це ті ж самі методи. Технічно вони більш досконалі, бо минули кілька тисячоліть, але суть цих методів не змінилася, і гібридною цю війну робить наше реагування на неї. Ми замість того, щоб зосередити всі зусилля країни на відсічі агресії і на звільненні територій, намагаємося зберегти економічні стосунки, збагачуватись», – заявив Святослав Стеценко.

Експерт певен – доки Україна критично економічно залежна від РФ, доти вона не зможе давати належну відсіч.

Як повідомляли, до кола співавторів проекту резолюції щодо порушення Росією прав людини в анексованому Криму вже приєдналися понад 30 країн.

Раніше у МЗС України заявили, що за чотири роки після анексії Крим перетворився на гігантську військову базу Росії, де кількість російських військових зросла майже до 32 тисяч, а також в рази збільшилася кількість військової техніки та озброєння.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:34 :51