четвер, 8 листопада, 2018, 14:54 Політика
Порошенко: Європа не втомилася від України
ZIK
ZIK

У виступах президента Європейської Ради Дональда Туска прозвучало, що той, хто не засуджує Путіна за агресію проти України – не може вважатися європейцем. Цей заклик підтримали лідери європейських держав.

Про це сказав Президент Петро Порошенко у виступі під час візиту у Фінляндії, який транслював телеканал ZIK.

«Ми маємо виклики у сфері протидії загрозам, розвитку Європи. Дуже важливо, що Україна брала активну участь у цьому обговоренні», – каже Петро Порошенко.

Президент наголошує на тому, що він відчув потужну підтримку європейських лідерів.

«Сьогодні вона була і під час конгресу. Відбулися двосторонні зустрічі з президентом Європейської комісії, канцлером Німеччини, президентом «Європейської народної партії», лідерами багатьох держав, а також прем’єр-міністрами Болгарії, Хорватії. Позиція була одна – як нам зберегти мир, забезпечити єдність ЄС», – говорить Петро Порошенко.

Президент України каже, що закликав лідерів мобілізуватися і продовжити санкції проти Росії.

«Адже будь-яка імплементація Мінських домовленостей – відсутня. Ми хочемо докласти зусиль до забезпечення режиму припинення вогню, виведення російської артилерії з української території. Також хочемо бачити прогрес у звільненні заручників, які незаконно утримуються на окупованих територіях, тюрмах в Росії. Я відчув велику підтримку з боку ЄС! Хтось там говорив про втому від України? Мовляв, вона через рік-два втратить підтримку Європи», – звертає увагу Петро Порошенко.

Сьогоднішнє засідання «Європейської народної партії» яскраво спростовує будь-які такі твердження, запевняє Президент.

«У виступах президента Європейської Ради чути, що той, хто не засуджує Путіна за агресію у стосунку до України – не може вважатися європейцем. Зал оплесками вітав цей заклик великого друга України пана Туска», – говорить Петро Порошенко.

Він додає, що при нагоді запросив голову Європейської Ради Дональда Туска в Україну. Той пообіцяв приїхати на початку 2019 року.

«Я скористався можливістю і запросив лідерів ЄС, разом із Туском, відвідати Україну. Запрошення люб’язно прийнято. Пан Туск приїде в Україну на початку наступного року», – зазначає Петро Порошенко.

Президент запевняє: буде активний діалог, зокрема, напередодні саміту ЄС, де вирішуватимуть питання продовження санкцій.

«З віце-президентом Єврокомісії ми проговорили те, що за лічені тижні Україні нададуть макрофінансову допомогу – 500 мільйонів євро. Також ми отримаємо допомогу у співпраці з МВФ. Ми відчуваємо велику увагу Європи. Я думаю, це дуже позитивний сигнал», – додає Петро Порошенко.

Нагадаємо, що Президент України перебуває у Фінляндії із дводенним робочим візитом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:07 :05