Новини » Політика

Пономарчук: Назва «Руська» православна церква – занадто велика честь для них

ZIK

Якщо ви хочете зрозуміти, що відбувається, говоріть із вірянами Російської православної церкви. Говорити з вірянами Руської православної церкви – це велика честь.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив прес-секретар В'ячеслава Чорновола Дмитро Пономарчук.

Гість програми, коментуючи інформацію про те, що ректору Московської духовної академії не дали в’їхати на територію України, зазначив, що СБУ в цій ситуації поступила дуже правильно.

«СБУ не треба в нічому підозрювати. Вони це зробили. Вони дали вказівку прикордонній службі і за це мають отримати подяку не тільки від церкви, а й від держави», – вважає Пономарчук.

Він підкреслив, що православна церква в Україні тільки зароджується. На його думку, будь-яке втручання у цей процес, а особливо з півночі, перешкоджає становленню Української православної церкви.

Дмитро Пономарчук наголосив, що сьогодні в Україні триває ще одна війна.

«Це війна, розумієте?! Тільки у категорії трохи іншій. Якщо війна зі зброєю є на Сході, то тут війна може поширитися від Ужгорода і далі, ніж Луганськ. Вони хочуть зайти зсередини. А зсередини апеляція до чого? До віри!

Але якщо ви хочете зрозуміти, що відбувається, говоріть із вірянами Російської православної церкви. З вірянами Руської православної церкви – це велика честь. Треба, щоб була одна Руська церква!» – зауважив Пономарчук.

Водночас він додав, що «душевний» стан Російської православної церкви зараз не найкращий.

«Адже їх Константинополь не визнає. Він визнає Україну. Визнає Україну не тільки Константинополь, а й інші церкви. Окрім деяких, де вплив має РПЦ.

Але ми всі прекрасно розуміємо, що ця агресія йде саме через віру. А на це здатна тільки Російська православна церква. Так завжди було. Починаючи від Петра І, потім за Сталіна, а тепер за Путіна», – прокоментував прес-секретар В'ячеслава Чорновола Дмитро Пономарчук.

Нагадаємо, 7 листопада президент України Петро Порошенко заявив, що РПЦ, як і російській армії, нічого робити в Україні.Loading...