четвер, 8 листопада, 2018, 13:59 Економіка
Пендзин: МВФ не дозволить внести «хотєлки» нардепів у бюджет на 2019 рік
ZIK
ZIK

Представники Міжнародного валютного фонду приїхали в Україну з певною метою. Зокрема, їх цікавить реалістичність дохідної частини. Тому вони активно стежитимуть за нововведеннями українського парламенту, які стосуватимуться саме цього аспекту.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

«В МВФ дали свої прогнози на 2019 рік і, згідно з ними, середньорічний курс має становити не 29,4 гривні за долар, а 28,6. Тобто їх прогноз розвитку української економіки має не три відсотки, а 2,8 відсотка. Тому, насправді, представники МВФ приїхали в Україну, щоб в першу чергу, побачити реалістичність нашої дохідної  частини», – сказав Пендзин.

Він розповів, що усі показники є елементом, з якого формується дохідна частина. І без нововведень не вдасться щось змінити.

«Зміни до Податкового кодексу, які ми сьогодні побачили, також є дохідною частиною. Тому без збільшення акцизів, наприклад, на тютюн вирішили ще додатково врахувати дев’ять відсотків інфляції, що є закладені у цьому році. Це ж стосується екологічного податку та зміни ситуації із акцизами на паливо та нафтопродукти. Тому без усіх цих нововведень уряд не зможе зробити ту дохідну частину, яка на сьогоднішній день є в першому читанні», – прокоментував він.

Він вважає, що бажання збільшити розхідну частину в депутатів буде фантастичним. Адже цей бюджетний рік це довів.

«До 1 червня було уже більше двох трильйонів гривень розхідної частини. При тому, що весь бюджет  становить трохи більше трильйона гривень. Тому насправді я зараз зовсім не заздрю урядовцям. Тому що, по-перше, ми вже чули позицію окремих депутатських груп та опозиції у ВР і розуміємо, що проходження бюджету через парламент і пошук голосів буде дуже непростим, з одного боку. А з іншого – є МВФ, який не дасть виконати ті «хотєлки», які є в більшості депутатських груп. Тому знайти компроміс буде неймовірно важко», – вважає Пендзин.

Нагадаємо, наприкінці вересня у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік. Міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко заявив, що є високі шанси ухвалити державний бюджет-2019 вже 22 листопада.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 05:17 :41