Нові штрафи для «євроблях»: Рада внесла зміни до Митного кодексу

Автомобіль з іноземною реєстрацією. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Народні депутати ухвалили у другому читанні законопроект про внесення змін до Митного кодексу України щодо розмитнення авто на європейській реєстрації.

За проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України № 8488 під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, у другому читанні та в цілому проголосували 245 обранців.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зауважила, що проект закону надає всі додаткові функції, які мають спрацювати після введення ліберальних норм щодо розмитнення авто на європейській реєстрації, за що Рада проголосувала до обіду.

З її слів, більша частина проекту закону стосується того, що єдина база буде об’єднувати інформацію щодо авто на «єврономерах», які перебуватимуть у режимі транзиту чи тимчасового ввезення. Іншою частиною законопроекту передбачене підняття чинних штрафів до суттєвих сум, а також буде прибрано норму, яка дозволяла порушувати митні правила весь рік і бути притягненим до відповідальності лише раз на суму 8500 грн.

«Великі штрафи покликані не для того, щоб стягнути більше грошей із людей, а для того, щоб уникнути таких порушень», – зазначила депутат.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики поінформувала, що до другого читання до законопроекту надійшло 67 поправок, з них повністю, частково чи по суті Комітет підтримав 10, а решту 57 відхилив. З її слів, відхилені правки стосуються двох моментів – щоб поліція не могла зупиняти водіїв на авто з «єврономерами» та щоб суми штрафів були суттєво знижені.

Додамо, відповідно до законопроекту, штрафи за порушення встановлених порядків становитимуть до 170 тис. грн. Так, передбачено штраф за перевищення терміну перебування авто на «єврономерах» у реимі транзиту від 10 до 20 діб – 17 тис. грн, від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, понад 30 діб і за втрату чи розкомплектування авто – 170 тисяч гривень. За це також передбачено конфіскацію авто за рішенням суду.

Під час обговорення нардеп Ігор Лапін виступив із трибуни ВРУ із вимогою не чинити провокацій проти нардепів, зокрема, ідеться про конфлікт мітингувальників – власників авто на єврономерах із парламентарем та учасником АТО Іваном Савкою, на якого напали під ВРУ.

Під час голосування проект закону у другому читанні та в цілому підтримали 245 обранців.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ ухвалила у другому читанні законопроект № 8487 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розмитнення авто на європейській реєстрації.

Ніна Южаніна акцентувала, що Рада дала 90 днів для розмитнення автівок на «євробляхах» за зниженими ставками.

Водночас, голова громадської організації «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич розкритикував ухвалений закон, заявивши, що два роки роботи у комітетах Верховної Ради над проектом закону про автомобілі на єврономерах закінчилися «зрадою» громадських активістів, оскільки їхню думку не врахували.

Loading...