четвер, 8 листопада, 2018, 22:23 Політика
Миротворці для Донбасу: Волкер розповів про листи Суркова
Курт Волкер
Курт Волкер

Позиція Росії перебуває дуже далеко від того, щоб прийняти рішення про введення справжньої миротворчої місії ООН на Донбас, яка забезпечила би мир і порядок у регіоні.

Таку оцінку висловив у четвер під час телефонної конференції спеціальний представник США у переговорах з питань України Курт Волкер, – повідомляє  Укрінформ.

«Протягом літа й на початку осені я обмінювався листами з моїм російським колегою паном Сурковим, щоб засвідчитись, чи відбулося просування позиції РФ (по миротворцях – ред.). Його відповіді вказують на те, що Росія залишається дуже далекою від того, щоб погодитися зараз на справжню миротворчу місію ООН»,- зауважив американський дипломат.

Він підкреслив, що Росія підтримує ідею введення сил ООН для захисту лише моніторингової місії ОБСЄ, але не з метою гарантування безпеки в усьому регіоні й створення безпечного середовища. Тобто, позиція Москви – залишити на місцях підтримувані РФ збройні угруповання та політичні утворення, зазначив він.

«Ці умови не відповідають Мінським угодам, які ні Україна, ні будь-хто з наших партнерів – Франція, Німеччина та інші – не можуть підтримати. Таким чином, ми не бачимо в цьому життєздатний шлях уперед», – наголосив американський дипломат.

Водночас, він висловив сподівання на продовження переговорів у цьому питанні. «Ми вважаємо діалог важливим», – зазначив Волкер.

Представник США також висловив переконання, що нинішня агресія на сході України «дуже дорого» коштує Росії, й до того ж це віддалило Україну від РФ в цивілізованому вимірі.

«Я не думаю, що це відповідає чиїмось інтересам – точно не інтересам Росії. Ціна життів у цьому конфлікті, фінансові витрати, втрати від санкцій, як ми бачимо сьогодні, шкодять Росії», – наголосив він.

У цьому зв’язку спецпредставник США висловив сподівання, що Москва почне шукати справжнє рішення. «І ми готові працювати разом з Росією, щоб знайти його», – підкреслив Волкер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 23:53 :01