live
Новини » Економіка

Михайло Уманець вважає, що Україна перетворила ЧАЕС у «порохотяг»

ZIK

Зупинка блоків АЕС потягне великі витрати з українського бюджету. Україна закрила Чорнобильську станцію і втратили 3 блоки, перетворили її в порохотяг, який висмоктує гроші з бюджету. І це чекає на будь-які закриті блоки.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів екс-директор ЧАЕС Михайло Уманець.

Він вважає, що закриття блоків потягне за собою великі витрати на їх утримання.

«Ми закрили Чорнобильську станцію і втратили 3 блоки, перетворили її в порохотяг, який висмоктує гроші з бюджету. І це чекає на будь-які закриті блоки», – підкреслив пан Уманець.

За його словами, без продовження строку експлуатації атомних блоків нам взагалі нічого не світить.

«Через 5 років ми – банкроти. Продовжили 4 блоки ВВР 1000 – це більш потужні блоки, пробували продовжити на 15 років, але продовжили лише на 9 років. Але під час цього – не виконали одну технологічну операцію, на якій наполягають як головний конструктор, так і науковий керівник, тобто Росія», – зазначив пан Уманець.

Гість студії розповів, що Росія може вимагати зупинки 4 блоків на правах головного конструктора і наукового керівника. Або можуть забрати свої гарантії з експлуатації їх на міжнародному рівні.

«Зупинка 4 блоків з 15 – це жах, це буде катастрофа. Але якщо ми на цю зупинку блоків не підемо, вони озвучать свої вимоги на міжнародному рівні. І це не пов’язано з 1994 роком чи сьогоднішніми стосунками з Росією – це право головного конструктора й наукового керівника. І вони заявлять перед міжнародною спільнотою, що заберуть свої гарантії з експлуатації наших блоків», – наголосив екс-директор ЧАЕС.

Нагадаємо, що 5 жовтня у Прип’яті на території Чорнобильської АЕС офіційно відкрили сонячну електростанцію Solar Chernobyl – 1 МВт.Loading...
Loading...
Loading...