Новини » Львів 8 листопада, 2018, 15:38
Львівська та Луганська бібліотеки реалізували проект Бібліосhange «Бібліотека надихає»

В кінці жовтня – на початку листопада Львівська бібліотека для дітей та Луганська обласна універсальна наукова бібліотека реалізували проект Бібліосhange «Бібліотека надихає» у рамках конкурсів культурних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей та за підтримки АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна», департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та Управління культури, національностей та релігій Луганської ВЦА.

Про це повідомляє прес-служба Львівської бібліотеки для дітей.

31 жовтня у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Горького (яка зараз розташована у м.Старобільськ) відбувся інтерактивний TEDx-семінар. Це був перший та один із наймасштабніших заходів проекту. В межах семінару львів’яни представили колегам чотири виступи-презентації у форматі TEDх, присвячені інноваційним сервісам бібліотеки, реалізації міжнародних проектів, новим формам залучення користувачів до бібліотеки, а також ефективній PR-стратегії бібліотеки. На семінарі були присутні 30 бібліотекарів з Луганської області. Після виступів відбулося активне обговорення та налагодження нових контактів з бібліотекарями Луганської області.

Також у програмі були аудіо екскурсія містом Старобільськ з візитами до бібліотек міста, поїздка до військового меморіалу польських офіцерів, загиблих у 1940 році у в’язниці НКВД м.Старобільська та до місця поховання загиблих невідомих солдат російсько-української війни.

У четвер, 1 листопада, відбувся комплекс заходів «Галицька дефіляда», «Бендерівські читання» – флеш-моб біля пам’ятника Остапу Бендеру та «Звітні посиденьки» в ЛОУНБ (круглий стіл за підсумками проекту).

Ідея проекту виникла у зв’язку з метою допомогти Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці (ОУНБ), з працівниками якої бібліотекарі Львівської обласної бібліотеки для дітей знайомі завдяки роботі в Українській бібліотечній асоціації. Доля цієї бібліотеки трагічна – понад мільйонний фонд, велике приміщення, потужне обладнання, – усе залишилось в окупованому Луганську і, фактично, в Старобільську, свою діяльність бібліотека починала «з нуля»: невелике приміщення, по крихтах зібраний кількатисячний книжковий фонд, практично новий колектив. Тому львів’яни вирішили надати посильну допомогу колегам – поділитися досвідом, зібрати і закупити літературу, в процесі спілкування з’ясувати, чим може допомогти бібліотеці фахова спільнота. Бібліотекарям зі Львова також було цікаво відвідати Луганщину, щоб спростувати ті інформаційні міфи, які часто поширюються щодо мешканців цієї області.

На прохання львівських колег працівники ЛОУНБ надіслали список літератури, яка їм вкрай необхідна для задоволення запитів користувачів. Крім того, була закуплена найкраща література львівських видавництв, книжки-переможці літературних конкурсів, бестселери. Також завдяки рекламній кампанії дорослі і маленькі відвідувачі львівської бібліотеки приносили книги в дарунок Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Важливо зазначити, що співпраця між бібліотеками продовжуватиметься й надалі – у 2019 році планується участь бібліотекарів Луганської області у Х Львівському міжнародному бібліотечному форумі. Крім того, досягнута домовленість про участь Луганської ОУНБ в міжнародному проекті Львівської обласної бібліотеки для дітей «Ми – українці. Я і ти!», а також передбачається обмін методичними матеріалами, професійні скайп-зустрічі та заочні зустрічі з письменниками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 08:03 :23